Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Arka wywiązała się z roli faworyta

I liga M: Arka wywiązała się z roli faworyta

Bogdanka Arka Chełm nie dała szans uczniom SMS-u. Siatkarze ze Spały dwukrotnie w ciągu dwóch dni przegrali z podopiecznymi trenera Rebzdy. Podczas sobotniego pojedynku w ramach I ligi mężczyzn SMS tylko w trzecim secie nawiązał walkę z przeciwnikami. Było to jednak zbyt mało, by choć urwać seta beniaminkowi zaplecza PlusLigi. Nagrodę MVP odebrał libero Arki – Rafał Cabaj.

W piątek 20 października Bogdanka Arka Chełm rozegrała w Spale swój mecz II rundy Pucharu Polski. Siatkarze, którzy w beniaminku zwykle pełnią rolę zmienników, wygrali 3:0 z SMS-em II PZPS Spała. W sobotę pierwszy garnitur Arki rywalizował ze starszymi siatkarzami SMS-u w ramach ligowego meczu.

Od początku pod pełną kontrolą

Spotkanie otworzyła seria przy zagrywkach Patryka Szwaradzkiego. W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał szkoleniowiec SMS-u. Dopiero po drugim czasie gospodarze zapunktowali blokiem (2:6). Ręki w ataku nie wstrzymywał Damian Dobosz. Po spalskiej stronie mnożyły się błędy. Mimo starań Kamila Urbańczyka dystans pozostawał wyraźny. Kolejną serię przyjezdni zaliczyli przy zagrywkach Pawła Rusina. Zagranie Wojciecha Olejniczaka pozwoliło zrobić przejście (10:20). W końcówce siatkarze SMS-u ponownie mieli problemy ze skończeniem ataku. Zagranie Szwaradzkiego dało serię piłek setowych Arce. Już pierwszą z nich wykorzystał atakujący beniaminka.

W drugiej partii wciąż warunki dyktowali goście, którzy po ataku Rusina prowadzili już 6:1. W kolejnych akcjach skutecznie punktował Igor Rybak. Zdarzały się przedłużone wymiany, jednak głównie padały łupem przyjezdnych. Gra podopiecznych trenera Rebzdy nie była pozbawiona błędów, ale utrzymywali się na prowadzeniu. Gdy kontratak wykorzystał Jakub Kiedos, o czas poprosił szkoleniowiec Arki (12:14). Dobra gra na siatce Mariusza Marcyniaka pozwoliła odbudować przewagę (12:17). W końcówce nie mylił się Szwaradzki. As Dobosza i blok na Kiedosie dały ostatnie punkty Arce.

Zryw SMS-u

Początkowo w trzecim secie gospodarze nie pozwalali zbudować rywalom wyraźnej przewagi. Sytuacja odmieniła się przy zagrywkach Kacpra Gonciarza. Po bloku na Rybaku o czas poprosił trener SMS-u (4:7). Do przejścia doprowadził dopiero celnym atakiem Urbańczyk. Goście wciąż wywierali presję zagrywką, byli skuteczniejsi w ataku. Przewaga szybko rosła. Gdy swojego ataku nie skończył Mateusz Jańczyk, Arka doskoczyła na 17:12. W końcówce uczniowie SMS-u rzucili się do odrabiania strat. W szeregi przyjezdnych wkradło się rozluźnienie, które wykorzystali przeciwnicy. Po bloku na Doboszu interweniował trener gości (19:22). Decydujące akcje toczyły się już po myśli gości. Atak Rusina dał serię piłek meczowych (20:24). Błąd gospodarzy zamknął mecz.

MVP: Rafał Cabaj

SMS PZPS Spała – Bogdanka Arka Chełm 0:3
(11:25, 16:25, 21:25)

SMS: Kiedos (4), Dróżdż, Becker, Gołębiowski (3), Rybak (9), Urbańczyk (5), Kubacki (libero) oraz Kupkowski, Serewis, Jańczyk (2) i Olejniczak (2)
Arka: Marcyniak (5), Dobosz (10), Rusin (15), Nowak (8), Szwaradzki (13), Gonciarz (1), Cabaj (libero)