Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Bączyńska: Wyjdziemy nastawione na ciężka walkę

Anna Bączyńska: Wyjdziemy nastawione na ciężka walkę

Udanie dla zespołu z Wrocławia zakończył się zeszłotygodniowy minimaraton. W trzy dni #VolleyWrocław odniósł dwa zwycięstwa. Tym razem na wrocławianki czeka rywal z górnej części tabeli, czyli Grot Budowalni Łódź. – Nie będzie to łatwe spotkanie dobrze o tym wiemy, ale taka prawda, że nie ma łatwych meczów. Na pewno wyjdziemy na boisko zdeterminowane, nastawione na ciężka walkę i zwycięstwo – zapowiedziała Anna Bączyńska.

Na trzecim miejscu plasuje się najbliższy przeciwnik wrocławianek. Do tej pory łodzianki wygrały siedem spotkań, a trzy razy odniosły porażkę. To dało im dorobek 20 punktów. Grot prezentuje piękną serię zwycięstw. W 10. kolejce siatkarki pokonały we własnej hali 3:1 Grupę Azoty Chemik Police wygrywając siódmy mecz z rzędu.

Początkowy set nie zapowiadał takiego wyniku. Pierwsze punkty w spotkaniu trafiły na konto policzanek 3:0. Gospodynie szybko doprowadziły do remisu, a po chwili prowadziły. Jednak w końcówce popełniły zbyt wiele błędów. W drugiej odsłonie Budowlane kontrolowały sytuację na pakiecie i zwyciężyły 25:21. W trzeciej partii łodzianki poszły za ciosem, a Chemik zdołał ugrać zaledwie trzynaście punktów. Ostatni set był najbardziej wyrównany, ale to łodzianki triumfowały.

Oba zespoły są na fali zwycięstw. #VolleyWrocław pokonał rywalki sąsiadujące obok w tabeli. W poniedziałek pokonał na wyjeździe 3:2 Joker Świecie, aby zaledwie dwa dni później zwyciężyć z Eneą PTPS Piłą 3:1. Po spotkaniach wrocławianki otrzymały dwa dni wolnego, aby w pełni zregenerować siły. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego od piątku powróciły do treningów i dogłębnie analizują grę Budowlanych Łódź. Teraz ich celem będzie przerwanie niesamowitej passy łodzianek, a zarazem podtrzymanie swojej. Ta sztuka nie będzie łatwa, ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. W ostatnich dwóch pojedynkach siatkarki #VolleyWrocław zaprezentowały dobry poziom, co dało wysokie miejsca w statystykach indywidualnych.

– Faktycznie te dni były dla nas intensywne, jeśli chodzi o treningi i mecze, dlatego nagroda w postaci 2 wygranych spotkań cieszy ogromnie. W poniedziałek gramy z Grotem Budowlani Łódź, nie będzie to łatwe spotkanie dobrze o tym wiemy, ale taka prawda, że nie ma łatwych meczów. Na pewno wyjdziemy na boisko zdeterminowane, nastawione na ciężka walkę i zwycięstwo – powiedziała przed meczem Anna Bączyńska, przyjmująca #VolleyWrocław.

źródło: inf. prasowa