Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Andrzej Nadolny: Naszym planem jest udział w play-off

Andrzej Nadolny: Naszym planem jest udział w play-off

fot. Joker Świecie

– Często żartuję, że skoro startujemy w rozgrywkach o mistrzostwo Polski, to naszym celem jest właśnie zdobycie tego mistrzostwa. Chcemy jednak przede wszystkim zaprezentować się lepiej, niż w poprzednim sezonie, ale naszym planem minimum jest na pewno udział w play-off – zaznaczył prezes klubu, Andrzej Nadolny.

Turecki trener Jokera Świecie Bulent Karslioglu przyleciał do Polski w ubiegłym tygodniu. Miał już okazję spotkać się z zawodniczkami podczas plażowego turnieju PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku, a w poniedziałek przeprowadził pierwszy trening w hali. Dostrzega on plusy Świecia. – W tym mieście jest dużo zieleni, bardzo mi się to podoba. Poza tym czuję się tu, jak na dużym obozie siatkarskim. Nie ma tu zbyt wielu innych atrakcji, które mogłyby rozpraszać zawodniczki. Z perspektywy prowadzenia treningów to bardzo dobre – powiedział Bulent Karslioglu.Jest to dla niego pierwszy w życiu pobyt w Polsce, co nie oznacza, że nie zna naszych zawodniczek i TAURON Ligi. – Poziom kobiecej ligi siatkarskiej w Polsce jest bardzo wysoki. Oczywiście oglądałem mecze i mam informacje o zawodniczkach. Jeśli chodzi o aktualne siatkarki Jokera, to miałem okazję widzieć w Turcji grę Marii Luisy Oliveiry, a w Azerbejdżanie Andressy Picussy – stwierdził Karslioglu.

W debiutanckim sezonie w elicie celem Jokera było utrzymanie się w rozgrywkach. W kolejnym sezonie drużyna ze Świecia chciałaby bardziej namieszać w stawce. Liczy, że włączy się do walki o czołową ósemkę. – Często żartuję, że skoro startujemy w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski, to naszym celem jest właśnie zdobycie tego mistrzostwa. Chcemy jednak przede wszystkim zaprezentować się lepiej, niż w poprzednim sezonie, ale naszym planem minimum jest na pewno udział w play-off – zaznaczył prezes klubu Andrzej Nadolny.

Joker ma już sprecyzowane plany na cały okres przygotowawczy. Siatkarki będą trenować głównie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Wezmą również udział w turniejach towarzyskich. – Mamy zbyt mało czasu, aby skupiać się nad atletyzmem zawodniczek, dlatego będziemy trenować w hali oraz w siłowni. Wiele czasu chciałbym poświęcić przede wszystkim na pracę z piłką – podkreślił turecki szkoleniowiec.

W ostatni weekend sierpnia Joker Świecie weźmie udział w silnie obsadzonym turnieju w Pile, następnie uda się na dwumecz do Opola oraz na turniej do Świdnicy. – Turnieje w Pile i Świdnicy są organizowane przez ośrodki, które co prawda nie występują w Tauron Lidze, ale wezmą w nich udział czołowe drużyny w Polsce. W Pile zmierzymy się między innymi z Legionovią i Pałacem Bydgoszcz, a do Świdnicy przyjadą kluby z Kalisza i Wrocławia. Poza tym nie wykluczamy, że rozegramy jeszcze kilka dodatkowych sparingów, jeżeli otrzymamy konkretne propozycje – mówił prezes.

Kibice w Świeciu będą mieli okazję do obejrzenia drużyny Jokera w nowym składzie w trzeci weekend września, a więc tydzień przed startem Tauron Ligi. Tym razem jednak zamiast turnieju dojdzie do jednego meczu z Pałacem Bydgoszcz, który będzie poprzedzony oficjalną prezentacją drużyny.

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę