Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi ukarany przez Komisję Dyscyplinarną

Andrea Anastasi ukarany przez Komisję Dyscyplinarną

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

Trener Vervy Warszawa Andrea Anastasi został ukarany przez Komisję Dyscyplinarną za swoje zachowanie na meczu z Aluronem CMC Warta Zawiercie. Włoski szkoleniowiec musi zapłacić 15 tys. złotych kary oraz został zawieszony w prawach trenera na cztery spotkania. Druga część kary została nałożona w zawieszeniu na 9 miesięcy.

Komisja Dyscyplinarna postanowiła na podstawie § 110 ust. 3 w zw. § 61 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS ogłosić orzeczenie dyscyplinarne w formie komunikatu na stronie internetowej Zarządzającego Ligą Zawodową.Orzeczeniem z dnia 8 stycznia 2021 r. Komisja Dyscyplinarna skazała obwinionego Andreę Anastasiego, trenera klubu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, za to, że w trakcie meczu 12. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski w piłce siatkowej mężczyzn, prowadzonych pod nazwą PlusLiga, rozegranego w dniu 8 listopada 2020 r. w Warszawie w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122, pomiędzy klubami VERVA Warszawa ORLEN Paliwa a Aluron CMC Warta Zawiercie (mecz nr 080), zachowywał się wulgarnie i obelżywie wobec sędziego Piotra Skowrońskiego (…), oraz wobec zawodnika drużyny gości Piotra Orczyka, (…), tj. o wykroczenie dyscyplinarne z § 33 ust. 1 i 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS.

Komisja wymierzyła obwinionemu Andrei Anastasiemu karę pieniężną w wysokości 15.000 (piętnaście tysięcy) złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach na okres 4 (czterech) meczów. Wykonanie kary okresowego zawieszenia w prawach Komisja Dyscyplinarna warunkowo zawiesiła na okres 9 (dziewięciu) miesięcy. Orzeczenie jest nieprawomocne.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved