Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Alina Zagozda-Dobrzańska: Ze składu jesteśmy zadowoleni

Alina Zagozda-Dobrzańska: Ze składu jesteśmy zadowoleni

fot. Michał Szymański

Po zakończeniu minionego sezonu na czwartym miejscu włodarze Sorella Częstochowianki liczą na równie udany występ w kolejnych rozgrywkach. – Ze składu jesteśmy zadowoleni. Myślę, że najbardziej będą zadowoleni trenerzy, ponieważ to jest skład, który oni wytypowali, a my doprowadziliśmy tylko do tego, żeby został sfinalizowany. Jesteśmy zadowoleni, myślimy, że powtórka z minionego sezonu jest możliwa – powiedziała prezes Alina Zagozda-Dobrzańska.

Sorella Częstochowianka Częstochowa w czerwcu przedstawiła nazwiska zawodniczek, które pożegnały się z zespołem. Po zakończeniu rozgrywek z drużyny odeszły Matylda Grabowska, Aleksandra Stachowicz, Agnieszka Czerwińska, Magdalena Piekarz i Julia Papszun.Od 27 czerwca klub miał ogłaszać skład na nowy sezon, ale plany zostały zmienione i oficjalna prezentacja nastąpi dopiero w sierpniu. Włodarze przekonują jednak, że mają już zakontraktowanych czternaście siatkarek. – Ze składu jesteśmy zadowoleni. Myślę, że najbardziej będą zadowoleni trenerzy, ponieważ to jest skład, który oni wytypowali, a my doprowadziliśmy tylko do tego, żeby został sfinalizowany. Jesteśmy zadowoleni, myślimy, że powtórka z minionego sezonu jest możliwa – powiedziała Alina Zagozda-Dobrzańska.

Na stanowisku trenera pozostanie Andrzej Stelmach. – Cały sztab szkoleniowy zostaje, jesteśmy bardzo zadowoleni. Wystarczy popatrzeć na to, co działo się w tym sezonie i ten przyszły sezon też będzie ciekawy. Bardzo duży progres każdej zawodniczki, która była u nas, patrząc na to, że dziewczyny, które u nas grały, znalazły dobre kluby i na pewno to jest praca trenerów, że miały taką formę i sięgają po nie inne kluby – stwierdziła prezes.

Częstochowski pierwszoligowiec sezon 2021/2022 może zaliczyć do udanych. Zespół zakończył rozgrywki tuż za podium, przegrywając w meczach o 3. miejsce z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Jakie są cele klubu na kolejne rozgrywki? – Awans to cel, który mamy, do którego się szykowaliśmy, chcielibyśmy, ale czy on będzie na pewno w tym sezonie – nie chcę obiecywać, nie chce wróżyć. Bardzo byśmy chcieli, na pewno będziemy walczyć o play-off – skomentowała Zagozda-Dobrzańska. – W PZPS trwają rozmowy dotyczące przyszłego sezonu. Są projekty i tak jak w tym sezonie w play-off grały drużyny z miejsc 1-8, tak myślę, że w nadchodzącym sezonie będą to prawdopodobnie tylko drużyny z miejsc 1-4, więc będzie trzeba mocno pracować, żeby znaleźć się w play-off i móc później walczyć o awans. Wszystko zależy, jak potoczy się budżet. Jest okienko transferowe, gdzie można się wzmocnić po pierwszej rundzie, zobaczymy jak będziemy stać z formą. Robimy wszystko, by awans stał się faktem – podkreśliła.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę