Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Alessandro Chiappini: Powrót do właściwej dyspozycji musi potrwać

Alessandro Chiappini: Powrót do właściwej dyspozycji musi potrwać

fot. Michał Szymański

Jeszcze w pierwszym secie spotkania DPD Legionovii z Beziers Angels wydawało się, że wyrównana gra to tylko efekt zdenerwowania debiutem legionowianek i kiedy tylko się ogarną, mogą dominować na parkiecie. Okazało się jednak odwrotnie – to Francuzki w miarę upływu czasu oswajały się z halą w Legionowie i grały coraz pewniej, całkowicie panując nad przebiegiem meczu. 

Przede wszystkim chciałbym pogratulować Béziers Angels ich dobrej gry, zasłużyli na zwycięstwo. Moje zawodniczki rozpoczęły mecz z dobrym nastawieniem, grały z pewnością siebie i wzajemnie wspierały. Niestety, nie udało się nam postawić kropki nad „i” w premierowej odsłonie. Od drugiej partii powoli traciliśmy te pozytywne wibracje i mecz stawał się dla nas coraz trudniejszy – skomentował mecz trener Legionovii Alessandro Chiappini.– Dzień po dniu poprawiamy jakość naszej gry na treningach po długiej przerwie. Powrót do właściwej dyspozycji musi potrwać, ale dobra komunikacja, jaką widziałem wczoraj na boisku i w ciągu ostatnich kilku dni sprawia, że myślę, że możemy myśleć o przyszłości optymistycznie – dodał szkoleniowiec polskiej ekipy.

Zadowolony z wyniku był Fabien Simondet, trener Beziers Angels. Francuski szkoleniowiec nie lekceważy jednak Legionovii przed rewanżem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Znaliśmy jakość naszego przeciwnika. Swoją zagrywką wywarliśmy dużą presję na rywalkach i to miało znaczenie. Mamy siedem dni na przygotowanie się do bardzo trudnego meczu u siebie. Zrobiliśmy tylko pierwszy krok na drodze do następnej rundy.

Libero Legionovii Izabela Lemańczyk nie traci wiary w dobry występ we Francji, podkreśliła jednak siłę francuskiego zespołu. – Moim zdaniem rywale nie zaskoczyli nas czymś wyjątkowym, bo od początku byliśmy przygotowani na ciężki mecz i raczej nikt nie uważał nas za faworyta tego pojedynku. Beziers Angels udowodnili tym występem, że poważnie myślą o osiągnięciu dobrego wyniku w tegorocznym Pucharze CEV. Nie możemy powiedzieć, że był to najlepszy debiut naszego klubu, ale wierzę, że w rewanżu poradzimy sobie lepiej. Myślę, że musimy popracować nad naszym atakiem i zagrywką, aby maksymalnie utrudnić grę przeciwnikowi. Dziś nie brakowało nam determinacji do walki, ale to nie wystarczyło przeciwko drużynie z tak dużym doświadczeniem w międzynarodowych rozgrywkach.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved