Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Aleksander Śliwka: Wyszliśmy bardzo skoncentrowani

Aleksander Śliwka: Wyszliśmy bardzo skoncentrowani

fot. Klaudia Piwowarczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, pokonując Asseco Resovię Rzeszów 3:0, wywalczyli sobie prawo gry w turnieju finałowym Pucharu Polski. Nic dziwnego, że kędzierzynianie byli po tym spotkaniu bardzo zadowoleni. Zarówno Paweł Zatorski, jak i Aleksander Śliwka analizowali mecz pucharowy również pod kątem spotkania ligowego z końcówki stycznia, kiedy to rzeszowianie wygrali w Kędzierzynie-Koźlu 3:2. 

Kluczowa była nasza dobra gra. Wiedzieliśmy, że jeśli zagrajmy swoją, dobrą siatkówkę, to nawet mimo przebłysków Asseco Resovii będziemy w stanie nawiązać walkę, a koniec końców wygrać – powiedział na gorąco Paweł Zatorski, libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.Zatorski podkreślił, że Resovia to zespół, który dysponuje trudną zagrywką. – Ich największą bronią jest w tym sezonie zagrywka. W pierwszym meczu ligowym w tej hali pokazali ogromną moc w tym elemencie. My na szczęście z tego spotkania wyciągnęliśmy wnioski. Czasem przydaje się takie spotkanie, żeby nie myśleć, że wszystko jest super, taki bodziec, żeby zacząć myśleć bardzo poważnie o wszystkich elementach. Dobrze, że tak się stało, bo teraz gramy dobrze – podsumował libero pucharowy pojedynek.

Myślę, że różnica między tymi meczami była przede wszystkim w naszym nastawieniu. Wyszliśmy bardzo skoncentrowani, bardzo żądni krwi, żądni zwycięstwa, co pokazał sam początek meczu – dodał Aleksander Śliwka, przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA, który również nawiązał do meczu ligowego, w którym jego zespół przegrał 2:3. – No i początki spotkań, tam rozpoczęliśmy od dużego deficytu, tu od wysokiego prowadzenia, tak że to była główna różnica, w naszym nastawieniu, wejściu w meczu. Jeśli chodzi o dalszy przebieg meczu, to udało się kontrolować wydarzenia. W drugim secie doszli nas w końcówce zawodnicy Resovii dzięki mocnej zagrywce, ale przetrwaliśmy ten moment i dzięki temu meldujemy się w Final Four Pucharu Polski – zakończył Śliwka.

źródło: opr. własne, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę