Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alba Blaj po raz siódmy mistrzyniami Rumunii

Alba Blaj po raz siódmy mistrzyniami Rumunii

Alba Blaj Volleyball pokonała w środę na wyjeździe CSM Târgoviște 3:2 (25:20, 18:25, 25:13, 22:25, 15:13) i zamknęła finał mistrzostw po trzech meczach. To wyjątkowy wynik Volei Alba Blaj, który w ostatnich dziewięciu sezonach zdobył siedem tytułów mistrza kraju, osiągnięty w ciągu zaledwie 12 lat istnienia klubu.

Mecz w Târgoviște przypominał drugą partię w Blaj, którą drużyna wygrała po pięciu setach, a gra trwała ponad 120 minut. Alba Blaj wyraźnie wygrała pierwszego i trzeciego seta, gospodarze zdominowali drugiego, a także początek czwartego seta, ale Blajki wróciły. Najbardziej widowiskowy był piąty set, w którym gospodarze robili wszystko, by pozostać w finale. Z trzema kolejnymi punktami, które zmieniły wynik z 12:11 na 12:14, Volei Alba Blaj zapewniła sobie dwie mistrzowskie piłki i tę drugą wykorzystała.

Stevan Ljubičić, trener mistrzów Rumunii, który poprowadził drużynę do dwóch ostatnich tytułów z rzędu powiedział po meczu: – Rywalizowały najlepsze drużyny w mistrzostwach, co widać było w jakości meczów. Dziękuję wszystkim, dziewczynom, sztabowi i kibicom za to, co osiągnęliśmy! Dla nas zdobycie mistrzostwa to wspaniały wynik, sukces, który przyszedł po grze w finale Pucharu CEV. To był wspaniały rok, który daje nam motywację do cięższej pracy, do pójścia dalej.

Volei Alba Blaj i CSM Târgoviște spotkali się w tym sezonie siedem razy, a mistrz Rumunii zwyciężył sześć razy: trzykrotnie w finale dywizji A1, dwukrotnie w półfinale Pucharu CEV i raz w sezonie zasadniczym. Obie drużyny mogą spotkać się ponownie w tym sezonie w finale Pucharu Rumunii.

Dla Volei Alba Blaj ostatnim celem sezonu jest zdobycie Pucharu Rumunii. Turniej finałowy odbędzie się 13-14 maja w Pitesti, a w półfinale mistrz Rumunii zmierzy się z CSM Lugoj. Jeśli zakwalifikuje się do finału, Volei Alba Blaj zmierzy się ze zwycięzcą pomiędzy CSM Târgoviște a Dinamo Bukareszt.

Volei Alba Blaj zagra w przyszłym sezonie ponownie w Lidze Mistrzów.

źródło: opr. własne, voleialbablaj.ro