Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Adam Swaczyna: Przygotowania w tym roku będą dosyć długie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Chociaż ZAKSA Strzelce Opolskie wciąż nie ogłosiła pełnego składu na nowy sezon, jako pierwsza rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Pod nieobecność Rolanda Dembończyka zajęcia z zawodnikami prowadzi Adam Swaczyna. – Przygotowania w tym roku będą dosyć długie, więc spokojnie wprowadzamy zawodników w tym tygodniu do treningów. Z każdym kolejnym będziemy obciążać ich coraz bardziej – powiedział szkoleniowiec.

ZAKSA Strzelce Opolskie w trakcie międzysezonowej przerwy nie przeszła dużych zmian. Z zespołem pożegnało się 5 zawodników – Dawid Biesek, Patryk Giża, Mateusz Maciejewicz, Jan Pogłodziński i Filip Grygiel. W zespole zostali natomiast przyjmujący Grzegorz Wójtowicz, Ernest Kaciczak i Krzysztof Zapłacki, atakujący Wiktor Kłek, rozgrywający Michał Szczechowicz, środkowi Markus Kosian, Maciej Wóz i Dominik Kramczyński oraz libero Damian Pilichowski. Klub nie ogłosił jeszcze nazwisk nowych siatkarzy. Ma to zrobić do końca lipca.Na stanowisku pierwszego trenera zespołu pozostał Roland Dembończyk. Ze względu na stan zdrowia Dembończyk nie może uczestniczyć od początku w przygotowaniach zespołu. Sztab ZAKSY Strzelce Opolskie zasiliło dwóch współpracowników kędzierzyńskiej ZAKSY – Adam Swaczyna i Dominik Kwapisiewicz.

ZAKSA Strzelce Opolskie jako pierwsza wróciła do treningów po przerwie. Pierwsze spotkanie nastąpiło już 12 lipca. – Przerwa była bardzo długa i chcemy uniknąć kontuzji, więc na początku nie ma wielu obciążeń – wyjaśnił Adam Swaczyna. – Na pewno będzie bardzo dużo siłowni i ćwiczeń technicznych. Jest to akurat grupa w dużej mierze młodych ludzi i mamy kilku nowych zawodników, zatem w pierwszym etapie skupimy się na technice. Mamy na to bardzo dużo czasu, ponieważ przygotowania w tym roku będą dosyć długie, więc spokojnie wprowadzamy zawodników w tym tygodniu do treningów. Z każdym kolejnym będziemy obciążać ich coraz bardziej – dodał.

Sezon I ligi mężczyzn rozpocznie się w środę 22 września. ZAKSA Strzelce Opolskie pierwszy mecz rozegra na wyjeździe z Polskim Cukrem Avią Świdnik. Trzy dni później we własnej hal podejmie KPS Siedlce.

źródło: opr. własne, radio.opole.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę