Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Adam Gorol: Staramy się być konsekwentni

Adam Gorol: Staramy się być konsekwentni

fot. plusliga.pl

Rok 2020 był niezwykle udany dla młodych siatkarzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Drużyny AT JW zdobyły dwa mistrzostwa Polski – w kategorii młodzików i juniorów młodszych oraz wicemistrzostwo w kategorii juniorów. Zespoły AT JW wywalczyły też komplet złotych medali w mistrzostwach Śląska. Te sukcesy nie zaskakują. Program Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla realizowany jest konsekwentnie od 2012 roku i dotychczas zaowocował 18 medalami mistrzostw kraju. Jaki to program i na czym polega jego efektywność? O tym opowiedział Adam Gorol, prezes seniorskiego klubu KS Jastrzębski Węgiel.

 Gratulacje z okazji zdobycia trzech medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych – dwa mistrzostwa Polski, medal srebrny. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla zaczyna być dominatorem w kategoriach młodzieżowych. Jak to się robi panie prezesie?

Adam GorolPrzede wszystkim dziękuję za gratulacje. Miło przyjmować gratulacje, ale tak naprawdę te gratulacje należą się zawodnikom i całemu sztabowi Akademii Talentów. Akademia talentów jest naszym sztandarowym projektem realizowanym od 2012 roku i ciągle go rozwijamy. Mamy ku temu zaplecze, mamy strategicznego partnera – Jastrzębską Spółkę Węglową, mamy sztab, który ciągle ewoluuje, mamy kompletne know how żeby to prowadzić. Staramy się to robić według wypracowanego przez nas programu. Staramy się być konsekwentni w tych działaniach. Zaznaczę, że tym celem zasadniczym nie jest wynik sportowy. Oczywiście bardzo dobrze, jak te wynik są, jak są medale, bo to jest nagrodą dla wszystkich za ten wysiłek, za tą ciężką pracę. Naszym celem zasadniczym jest to, aby nasz ośrodek był na coraz wyższym poziomie pod względami: sportowym i edukacji.

Powiedział pan o programie Akademii Talentów. Jakie są jego fundamentalne założenia? Jakie są fundamenty do osiągania (mimo wszystko) sukcesów?

Staramy się budować nasz program w oparciu o bazę, którą mamy. Mam na myśli partnera strategicznego, który jest w te działania czynnie zaangażowany i bez jego wsparcia takiego projektu, w tej skali nie moglibyśmy realizować. Po drugie: mamy własną bazę w postaci nieruchomości – halę, którą przebudowaliśmy, zmodernizowaliśmy hotel z zapleczem, a w przyszłości będziemy mieli własny obiekt szkolny. Mając taką markę, jak Jastrzębski Węgiel mamy na celu zapewnić zaplecze dla klubu, a z drugiej strony wykonać pracę na rzecz Polskiej Siatkówki. Uważam, że gdyby kilka ośrodków w kraju postawiło sobie za cel, ze pracujemy dla Polskiej Siatkówki, to bylibyśmy w stanie wyłowić talenty wśród nastolatków i doprowadzić ich do kariery zawodowej – klubowej i reprezentacyjnej. Mamy też świadomość, że nie wszystkim naszym akademikom uda się znaleźć miejsce na najwyższym poziomie sportowym, zawodowym. Dlatego też prowadząc proces szkoleniowy na najwyższym poziomie nie zapominamy o edukacji. Tworząc szkołę niepubliczną mamy bezpośredni wpływ na dobór kadry pedagogicznej, bo to jest nasza szkoła i ten sposób tworzymy w obydwu pionach: szkoleniowym i edukacyjnym najwyższą jakość.

*Rozmawiał Janusz Uznański
*Więcej na pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved