Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > 15-osobowa kadra Barkomu Każany Lwów

15-osobowa kadra Barkomu Każany Lwów

fot. Barkom Każany Lwów - Facebook

Zespół Barkom Każany Lwów w sezonie 2022/2023 zadebiutuje w rozgrywkach PlusLigi. Ukraińska drużyna swoje mecze domowe będzie rozgrywać w Krakowie, głównie w hali Hutnika Kraków, ale najciekawsze ligowe starcia mogą zostać przeniesione do Tauron Areny. Włodarze Barkomu Każany Lwów do rozgrywek PlusLigi zgłosili 15-osobowy skład, w którym znajduje się trzech obcokrajowców – Norweg, Turek i Słowak.

Barkom Każany to trzykrotny mistrz Ukrainy. W przeszłości w zespole grali również Polacy, m.in. Jacek Obrębski, Filip Biegun czy Mikołaj Szewczyk.W ekipie Barkomu w sezonie 2022/2023 zabraknie wprawdzie polskich nazwisk, ale w zamian włodarze klubu ze Lwowa sprowadzili siatkarzy z Norwegii, Turcji i Słowacji. Do zespołu dołączyli: Jonas Kvalen (przyjmujący), Murat Yenipazar (rozgrywający) i Julius Firkal (przyjmujący).

Pozostałą 13-stkę stanowią zawodnicy z Ukrainy. Najmłodszym siatkarzem Barkomu jest Timur Tsmokalo – 19-latek, który zagra na przyjęciu. Będzie rywalizował o miejsce w składzie z obcokrajowcami oraz Olegiem Szewczenko i Witalijem Kucherem.

Za rozegranie będą odpowiadać Oleksij Holowen i Murat Yenipazar. Doświadczenie przemawia za zawodnikiem z Turcji i wszystko wskazuje na to, że to Murat Yenipazar będzie wybiegał w pierwszej szóstce.

Nie zmieni się duet libero, za przyjęcie i obronę w Barkomie będą odpowiedzialni Andrij Żukow i Dmytro Kanajew. Żukow reprezentuje zespół ze Lwowa od 2018 roku, zaś dwa lata starszy Kanajew dołączył do Barkomu w poprzednim sezonie.

Zespół będzie musiał zgrać się natomiast z duetem nowych atakujących. Z ligi francuskiej dołączył 30-letni Wasyl Tupczij, zaś z ligi izraelskiej ściągnięto trzy lata starszego Wołodymyra Tewkuna.

Na środku siatki zobaczymy czterech zawodników, z czego dwóch pozostało w składzie z poprzedniego sezonu. Są to Illia Dowczji i Artem Smoliar. Nowymi zawodnikami na tej pozycji są natomiast Bohdan Mazenko i Wladyslaw Szczurow.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę