Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Narbonne Volley triumfatorem, zdecydował złoty set

Challenge Cup M: Narbonne Volley triumfatorem, zdecydował złoty set

Siatkarze Narbonne Volley zdołali odwrócić losy rywalizacji o Puchar Challenge. Po przegranej 0:3 w pierwszym finałowym starciu rozgrywek z Halkbankiem Ankara w rewanżu francuski zespół wygrał 3:1, a o zdobywcy trofeum zadecydował wówczas złoty set. W nim gospodarze triumfowali po zaciętej walce 21:19.

Początek meczu był wyrównany. Jako pierwsi na minimalne prowadzenie wyszli siatkarze Halkbanku (5:3), ale Narbonne Volley szybko odrobiło starty, by za chwilę wygrywać 12:9. Choć gra cały czas była na styku, gospodarze utrzymywali przewagę. Zaczęła ona topnieć dopiero w końcówce, turecki zespół doprowadził do remisu po 20. Ostatecznie jednak set padł łupem Francuzów (25:22). Drugi znów był początkowo zacięty, a żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Wymiana ciosów trwała do wyniku po 18. Wtedy inicjatywę przejęli siatkarze z Ankary, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie. I choć rywale wciąż naciskali nie oddali go już do końca partii, wygrywając 25:22.

Zacięta walka kontynuowana była również w secie numer trzy. Po chwilowej wymianie punkt za punkt niewielką nadwyżkę wypracowali goście (7:5). Ekipa z Narbony szybko jednak odrobiła straty i odskoczyła na trzy oczka (13:10). Utrzymywała prowadzenie do wyniku 18:15, kiedy rywale znów doprowadzili do emocjonującej końcówki. Lepiej spisali się w niej jednak podopieczni Guillermo Falaski, którzy triumfowali 25:23. Doskonale rozpoczęli oni również kolejną partię. Już po kilku pierwszych akcjach wygrywali bowiem 5:0 i nie zamierzali oddawać pola rywalom. Ekipa Halkbanku nie była w stanie zniwelować w tym secie strat, a Narbonne Volley pewnie triumfowało 25:18.

Zwycięzcę tegorocznej edycji Pucharu Challenge wyłonić zatem musiał złoty set. W nim również nie zabrakło emocji. Od pierwszych piłek inicjatywę przejął zespół francuski (4:1), ale ekipa Tanera Atika odrobiła straty. Do wyniku po 9 gra toczyła się punkt za punkt, wówczas na trzy oczka odskoczyli miejscowi i byli o krok od zakończenia spotkania (13:10). Chwilę potem jednak piłkę meczową mieli siatkarze z Turcji (14:13). Nie wykorzystali jej, a o zdobyciu pucharu zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie 21:19 wygrało ją Narbonne Volley.

Narbonne Volley – Halkbank Ankara 3:1
(25:22, 22:25, 25:23, 25:19)
Złoty set: 21:19

Narbonne: Bassereau (26), Uriarte (2), Zerba (15), Zanotti (22), Ramos (10), De Araujo (16), Duee (libero) oraz Jouffroy, Durand (libero)
Halkbank: Keskin (1), Vigrass (12), Bruno (18), Gulmezoglu (6), Karasu (10), Ramos (9), Done (libero) oraz Eksi (1), Vucicević (11), Bayram (3), Ergul (libero)