Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: Wrocławianki zdobyły mistrzostwo, gospodynie musiały obejść się smakiem

MP młodziczek: Wrocławianki zdobyły mistrzostwo, gospodynie musiały obejść się smakiem

fot. Michał Szymański

W dniach 1-4 maja w Szamotułach rozegrane zostały mistrzostwa Polski młodziczek. Najlepszym zespołem po kilku dniach rywalizacji okazał się #VolleyWrocław. Wrocławianki w finale pokonały gospodynie turnieju, UKS Szamotulanina Szamotuły. Po medale sięgnęły także zawodniczki GKS-u Wieżycy 2011 Politechniki Gdańskiej Stężyca, a smakiem obejść się musiał UKS SMS Barnim Police. 

ZŁOTE WROCŁAWIANKi

Wrocławianki w grupie A zajęły 2. miejsce, wygrywając dwa spotkania oraz ulegając GKS-owi Wieżycy 2011 Politechnice Gdańskiej Stężyca 0:2. W półfinale po tie-breaku triumfowały nad UKS-em SMS Barnimem Police i tym samym zameldowały się w wielkim finale. Z kolei gospodynie turnieju – UKS Szamotulanin Szamotuły również zakończyły rywalizację w grupie B na 2. pozycji, choć wraz z pierwszym zespołem z Polic przegrały po jednym meczu. Szamotulanki nie sprostały właśnie ekipie z Pomorza Zachodniego, w półfinale wygrały z drużyną ze Stężycy.

Formacja z województwa dolnośląskiego z wysokiego “c” rozpoczęła rywalizację w finale Mistrzostw Polski Młodziczek, ponieważ pokonała Szamotulanina do 9! Wydawało się, że gorzej zagrać się już nie da i potwierdziły to siatkarki drużyny z województwa wielkopolskiego. Nawiązały walkę, ale w ostateczności przegrały do 20 i musiały zadowolić się wicemistrzostwem. Najlepiej punktującą Volleya była Jagna Grosicka, zdobywczyni 10 punktów, która skończyła 7 z 13 piłek, co oznacza skuteczność na poziomie 54%. W szeregach Szamotulanina najjaśniejszymi punktami były Blanka Mikołajczyk i Kaja Chudzińska, autorki 7 oczek.

STĘŻYCZANKI Z NAGRODĄ POCIESZENIA

Stężyczanki oraz policzanki przegrały swoje półfinały, tak więc przyszło im walczyć w małym finale o najniższy stopień podium. W konfrontacji o 3. miejsce lepszy okazał się zespół z Kaszub, który potrzebował dwóch setów do cieszenia się z brązowego medalu mistrzostw Polski. Pierwsza partia poszła dość gładko stężyczankom, które prowadziły 14:7 czy 18:10 i do samego końca utrzymały się na prowadzeniu, wygrywając finalnie do 18. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej odsłonie. Mimo prowadzenia Wieżycy 8:3, 10:6 czy 12:8, to policzanki zanotowały kapitalny moment, zapisując aż siedem punktów z rzędu na swoje konto i obejmując prowadzenie (15:12). Policzanki kontynuowały swoją dobrą grę, choć wynik oscylował wokół remisu. Barnim nie wykorzystał piłki setowej, zrobiły to w grze na przewagi stężyczanki (27:25).

TOMASZOWIANKI O KROK OD NAJLEPSZEJ CZWÓRKI

UKS Jasieniak Gdańsk i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki zakończyły fazę grupową na 3. miejscu, choć drugi z zespołów wygrał 2 mecze. W konfrontacji o 5. miejsce tomaszowianki wygrały w dwóch setach, choć obydwa sety rozstrzygały się dopiero w końcówkach (25:21, 25:22). Najlepiej punktującą MUKS-u była Alicja Smejda, która zdobyła 13 punktów. Tyle samo po drugiej stronie siatki na swoje konto zapisała Paulina Zieniawa.

Ekipa z Żywca zasmakowała zwycięstwa

MKS Polonia Świdnica i TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec nie wygrały żadnego spotkania w fazie grupowej, ale stanęły przed jeszcze jedną szansą na zwycięstwo za sprawą potyczki o 7. miejsce. W pierwszej części długo trzeba było czekać na dużą przewagę którejś z ekip, ale ta nastąpiła po stanie 16:14 dla Śrubiarni, kiedy ta dopisała po chwili sześć punktów w jednym ustawieniu i wygrała do 16. W drugiej części natomiast to świdniczanki wygrywały 16:12, ale dały się dogonić, ekipa z województwa śląskiego remisowała 20:20. Polonia raz jeszcze wysunęła się na prowadzenie i jedną nogą już była w tie-breaku (23:20). Zespół ze Świdnicy raz jeszcze stanął i uległ do 23. O bardzo dobrym występie mówić mogą Liliana Stojanowska oraz Michalina Gieroń, autorki 12 punktów. W szeregach MKS-u Polonii świetnie spisała się Inez Chmielewska, zdobywczyni 16 oczek.

Klasyfikacja końcowa

  1. #VolleyWrocław
  2. UKS Szamotulanin Szamotuły
  3. GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca
  4. UKS SMS Barnim Police
  5. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
  6. UKS Jasieniak
  7. TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec
  8. MKS Polonia Świdnica

Zobacz również:
MP młodzików: Trefl Gdańsk obronił Mistrzowski tytuł

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved