Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejne ruchy kadrowe w Solnej, przedłużenie i pożegnania w Legionovii

Kolejne ruchy kadrowe w Solnej, przedłużenie i pożegnania w Legionovii

fot. Piotr Sumara - PLS

Coraz więcej drużyn na zapleczu TAURON Ligi odkrywa swoje karty przed sezonem 2024/2025. Solna Wieliczka ogłosiła nazwiska dwóch zawodniczek, które będą reprezentowały jej barwy. Do składu zespołu z Małopolski dołączyła wychowanka Martyna Dynur oraz Oliwia Pietrzak. W kolejnym sezonie w barwach Legionovii zobaczymy Martę Dudę.

SOLNA NIE PRÓŻNUJE

Solna Wieliczka pomimo spadku z I ligi nadal będzie w niej występować. Stało się tak za sprawą wycofania się SAN-Pajdy. Działacze z solnego miasta postanowili kompletować ekipę na nowy sezon. Do składu Solnej dołączyła Urszula Bolińska. Do składu dołączyła wychowanka, grająca na pozycji środkowej Martyna Dynur.

Kolejną siatkarką, która zasili szeregi ekipy z Małopolski została Oliwia Pietrzak.  Siatkarka na początku swojej kariery uczyła się w SMS-ie Szczyrk. Atakująca grała do tej pory w młodzieżowych drużynach Pałacu Bydgoszcz, MKS-u Kalisz oraz Energetyka Poznań. W ostatnim sezonie w poznańskiej drużynie wystąpiła w 24 meczach rozegrała 55 setów. Zdobyła 58 punktów, zanotowała 6 asów serwisowych, 4 punkty zdobyła blokiem.

https://siatka.org/pokaz/dwa-nowe-nazwiska-w-legionovii/

przedłużenie w Legionovii

Do ofensywy transferowej ruszyła także Legionovia.  Po  Zuzannie Wawrzyniak oraz Idze Piasny doszło do przedłużenia. Czołowa siatkarka klubu z Mazowsza – Marta Duda zdecydowała się kontynuację gry. Będzie to jej drugi sezon w tym  klubie klubie, wcześniej atakująca grała w IŁ Legionovia Legionowo. W minionym sezonie zawodniczka rozegrała 28 meczów, zagrała w 105 setach. Zdobyła 423 punkty, zanotowała 14 asów serwisowych, 37 razy punktowała w bloku.


Z kolei z klubem z Mazowsza pożegnały się:  Dominika Milun, Klaadia Kulig, Katarzyna Bagrowska, Joanna Szmelter, Agnieszka Dobecka, Hanna Łabanowska, Diana Dąbrowska oraz Wiktoria Górecka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze kobiet

źródło: Legionovia Legionowo - facebook, Solna Wieliczka - facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved