Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwa nowe nazwiska w Legionovii

Dwa nowe nazwiska w Legionovii

fot. Piotr Sumara - PLS

Sezon transferowy trwa, a w ostatnim czasie wręcz nabiera tempa. O nie jednym, a od razu dwóch nowych zawodniczkach poinformowała dzisiaj LTS Legionovia Legionowo. Klub sięgnął po nową przyjmującą, Zuzannę Wawrzyniak oraz libero, Igę Piasny. To kolejne i zapewne nie ostatnie wzmocnienia klubu.

 

Z Kalisza do Legionowa

Zuzanna Wawrzyniak swoją zawodową karierę siatkarską rozpoczynała w Energea MKS Kalisz w sezonie 2019/20. Po dwóch latach na jeden sezon przeniosła się do Bydgoszczy, aby następnie ponownie wrócić do Kalisza na kolejne dwa lata. Od niedawna mówiło się o prawdopodobnym transferze przyjmującej, jednak dopiero dzisiaj klub potwierdził te informacje. Młoda siatkarka ma już na swoim koncie zdobyte w 2019 wicemistrzostwo Polski juniorek, a wraz z dołączeniem do nowej drużyny, będzie chciała sięgać po najwyższe cele.

 

Wychowanka Wieżycy

Iga Piasny jest z kolei wychowanką GKS Wieżycy 2011 Stężycy. To tam zaczęła grać zawodowo w sezonie 2021/22 w drużynie U18, a później również w innych jej zespołach. Po trzech latach również podjęła decyzję o zmianie i przeniesieniu się do Legionowa. Pomimo krótkiej kariery, zawodniczka ma już na swoim koncie 3 klubowe medale. Sama Legionovia dotychczas jest oszczędna w informacjach transferowych. Nie wiadomo właściwie o żadnym przedłużeniu kontraktu, a klub dotychczas potwierdził zaledwie dwa odejścia i teraz już trzy nowe zawodniczki. O kolejnych krokach w budowaniu zespołu na kolejny sezon będziemy więc najpewniej dowiadywać się w kolejnych tygodniach.

 

Zobacz rownież:
Karuzela transferowa I Ligi K

źródło: Legionovia Legionowo - facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved