Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Kantor/Łosiak w ćwierćfinale gorsi od Rosjan

WT Ostrawa: Kantor/Łosiak w ćwierćfinale gorsi od Rosjan

fot. FIVB

Występujący na turnieju World Tour w Ostrawie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak prezentują ostatnio bardzo wysoką formę.  Polski duet po zwycięstwie w Soczi zameldował się już w ćwierćfinale zawodów w Ostrawie.  Polacy w 1/8 finału  pewnie pokonali niemiecką parę Dollinger/Wickler, ale w ćwierćfinale nie dali rady Rosjanom –  Krasilnikow/Stojanowski, przegrywając w tie-breaku. 

Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt (3:3), ale potem Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zaczęli dobrze grać blokiem (6:3). Rosjanie atakiem po skosie złapali kontakt punktowy (10:11) i na tablicy wyników szybko pojawił się remis po 12. Blok Sbornej dał temu duetowi dwupunktową przewagę (17:15), ale biało-czerwoni wręcz rewelacyjnie finiszowali. Wygrali kolejne akcje i triumfowali 21:18.Druga część meczu zaczęła się lepiej dla Rosjan (4:2), ale polska para szybko doprowadziła do remisu (6:6). Trwała wyrównana walka, w której żadna z „dwójek” nie była w stanie zbudować sobie przewagi (13:13). O oczko lepsi byli Kantor z Łosiakiem, którzy w ważnym momencie mogli cieszyć się z dwóch punktów zaliczki (18:16), a atak po bloku dał im piłkę meczową (20:18). Rosjanom udało się zatrzymać ofensywę biało-czerwonych (20:20), sami wykorzystali kontrę i oni mieli setbola (21:20), doprowadzając do tie-breaka kolejną „czapą”.

Polski duet lepiej rozpoczął decydującą odsłonę (3:1), ale Rosjanie błyskawicznie doprowadzili do wyrównania (4:4). Bartosz Łosiak plasem skończył długą wymianę (6:5), ale kolejne dwie akcje padły łupem rosyjskiego duetu, którzy do tego znów zameldowani się blokiem (9:7). Nasza olimpijska para jeszcze doprowadziła do remisu po 11, ale błąd w polu zagrywki doprowadził do meczbola dla Rosjan, którzy mocnym atakiem zakończyli spotkanie i awansowali do półfinału.

Krasilnikow/Stojanowski [RUS] – Kantor/Łosiak [POL] 2:1
(18:21, 22:20, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę