Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Kantor i Łosiak awansowali do 1/8 finału

WT Gstaad: Kantor i Łosiak awansowali do 1/8 finału

Ciężkie starcie stoczyli Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak z holenderskim duetem Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen w barażu o 1/8 finału czterogwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour w Gstaad. Polacy wysoko przegrali pierwszego seta, jednak w dwóch kolejnych triumfowali po zaciętej, wyrównanej walce.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Holendrzy, którzy stopniowo zbudowali przewagę i w połowie seta prowadzili 13:7. Polacy zdołali odrobić część strat przy zagrywce Piotra Kantora, jednak ich rywale szybko ponownie odskoczyli za sprawą bloków Roberta Meeuwsena (16:9). Obraz gry obu par nie zmienił się do końca partii, w której Holendrzy pewnie triumfowali 21:14 po kolejnym bloku Meeuwsena.

W drugą odsłonę ponownie lepiej weszli siatkarze z Holandii (5:3), chociaż po asie serwisowym Bartosza Łosiaka było już po 6. Od tego momentu między siatkarzami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt (14:14). Ostatecznie górą byli Polacy po skutecznym zagraniu Kantora i błędzie Holendrów (21:19).

Tie-breaka dobrze rozpoczęli Polacy dzięki trudnej zagrywce Łosiaka (3:0). Siatkarze po obu stronach siatki nie wystrzegali się błędów, jednak polski duet utrzymywał przewagę (8:6). Blok na Kantorze pozwolił Holendrom doprowadzić do wyrównania (9:9), ale gdy Meeuwsen uderzył w aut, a Łosiak posłał asa ponownie na prowadzeniu byli Polacy (13:10). Nie pozwolili już wyrwać sobie zwycięstwa z rąk, a przypieczętował je sprytny atak Łosiaka (15:12).

Kantor/Łosiak [POL] – Brouwer/Meeuwsen [NED] 2:1
(14:21, 21:19, 15:12)