Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Wojtasik i Kociołek przegrały w tie-breaku

WT Cancun II: Wojtasik i Kociołek przegrały w tie-breaku

Od porażki rozpoczęły swój udział w turnieju głównym World Tour w Cancun Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Polki w pierwszym swoim meczu w grupie G przegrały po zaciętej walce w tie-breaku ze szwajcarską parą Huberli/Betschart. W sobotę wieczorem polskiego czasu biało-czerwone będą walczyć o trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej z reprezentantkami Japonii Ishii/Murakami.

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik są jedyną żeńską parą z Polski, która wystartowała w drugim turnieju z cyklu World Tour w meksykańskim Cancun. Biało-czerwone nie musiały przedzierać się przez kwalifikacje i od razu rozpoczęły zmagania w fazie grupowej turnieju głównego.

Polki trafiły do grupy G, gdzie ich pierwszymi rywalkami były Tanja Hüberli i Nina Betschart ze Szwajcarii. Spotkanie od początku do końca było niezwykle wyrównane i zacięte. W pierwszym secie lepiej końcówkę wytrzymały rywalki biało-czerwonych i to one objęły prowadzenie w całym meczu. Drugi set wyglądał podobnie do pierwszego, żadna z par nie zdołała uciec przeciwniczkom i wypracować sobie większej przewagi. Tym razem w ostatnich piłkach lepsze okazały się Polki, które wygrały również do 19 i doprowadziły do wyrównania.

O wygranej w całym meczu decydował tie-break. W nim więcej sił i zimnej krwi zachowały siatkarki ze Szwajcarii. To one wygrały 15:12 i triumfowały ostatecznie w całym spotkaniu. Polki czeka walka o trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. Ich rywalkami w sobotę wieczorem czasu polskiego będzie japońska para Ishii/Murakami.