Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wojciech Pudo: Pewien niedosyt jest, ale wynik jest zadowalający

Wojciech Pudo: Pewien niedosyt jest, ale wynik jest zadowalający

fot. Joanna Skólimowska

Eco-Team AZS Stolzle Częstochowa wziął udział w finałowym turnieju o awans do I ligi, ostatecznie jednak zdołał wygrać tylko z Karpatami Krosno, a następnie po tie-breaku przegrać z Chrobrym Głogów i Legią Warszawa oraz 0:3 z SMS-em Spała. – Jeżeli chodzi o naszą postawę w całym turnieju, to na pewno wstydu nie  było. Trochę szkoda tego trzeciego meczu, ale na pewno te emocje po dwóch przegranych tie-breakach opadły – ocenił trener Wojciech Pudo.

 Trener  Wojciech Pudo mimo braku awansu nie ocenił finałowego turnieju negatywnie. – Jeżeli chodzi o naszą postawę w całym turnieju, to na pewno wstydu nie  było. Trochę szkoda tego trzeciego meczu, ale na pewno te emocje po dwóch przegranych tie-breakach opadły. Wyszło z nas zmęczenie i było widać, że ta drużyna jest wypompowana i nie jest w stanie dać z siebie więcej.  Gdyby to był mecz o wyjście, to zupełnie inaczej byśmy do tego podeszli mentalnie, ciągle  te emocje i napięcie by w nas było. Wiedząc, że ten mecz nie daje nam już awansu, to już był on bez większych emocji – powiedział opiekun częstochowskiego zespołu.  – Gdybyśmy przegrali dwa razy 0:3, to wiedzielibyśmy, że nie ma dla nas miejsca w I lidze, przegrywając 2:3 człowiek zaczyna się zastanawiać, czego zabrakło, co zadecydowało.  Wracaliśmy ze stanu 0:2, ale trzeba też sobie jasno powiedzieć, że w setach, które przegraliśmy prowadziliśmy, mieliśmy przewagę, którą trwoniliśmy.  Nie byliśmy konsekwentni – dodał.

Wojciech Pudo pokusił się także o ogólną ocenę sezonu. – Trzeba spojrzeć też przez pryzmat całego sezonu. Legia Warszawa i Chrobry Głogów to były zespoły, które od samego początku chciały grać o awans i temu wszystko podporządkowały. My nie zakładaliśmy takiego scenariusza, chcieliśmy realizować nasz projekt, dokładać zawodników z grup młodzieżowych do seniorów i niech oni się przy nich uczą. Z biegiem czasu, kiedy wyniki były bardzo zadowalające dokładaliśmy do tego zespołu, aby wykorzystać szansę, która się otworzyła.  To, że graliśmy w turnieju finałowym to efekt pracy całego zespołu, każdy dołożył swoją cegiełkę.  Fajnie, że doszliśmy do finału i chociaż pewien niedosyt pozostał, to ogólnie wynik jest bardzo zadowalający.

źródło: AZS Częstochowa - Youtube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę