Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wołosz z wygraną, Stysiak z porażką, Scandicci bez wygranego seta

Włochy K: Wołosz z wygraną, Stysiak z porażką, Scandicci bez wygranego seta

We Włoszech rozegrano pierwszą kolejkę Serie A siatkarek. Zespół Joanny Wołosz pokonał 3:0 we własnej hali Megabox Vallefoglia, chociaż ta wygrana nie przyszła zespołowi Imoco łatwo. Volley Monza z Magdaleną Stysiak w składzie przegrał 1:3 wyjazdowe spotkanie z Unet E-work Busto Arsizio. Niespodzianką była porażka 0:3 Savino Del Bene Scandicci w Cassalmagiore, od wygranej w Cuneo rozpoczął sezon beniaminek z Rzymu.

Broniące tytuły mistrzowskiego Imoco Volley Conegliano rozpoczęło nowy sezon od wygranej 3:0 z Megabox Vallefoglia. Zespół Joanny Wołosz dość łatwo poradził sobie w pierwszym secie, w drugim jednak musiał gonić rywalki i poradził sobie dzięki niezłej końcówce. W trzeciej partii Imoco wygrało na przewagi. Liderką zwycięskiej drużyny była Paola Egonu, która zdobyła 23 punkty. Joanna Wołosz grała całe spotkanie i dołożyła dwa punkty atakiem.

Nie tak dobrze inaugurację sezonu będzie wspominać inna reprezentantka Polski, Magdalena Stysiak. Volley Monza świetnie rozpoczął mecz w Busto Arsizio od wygranego seta do 15. Potem jednak było coraz słabiej i w trzech kolejnych setach triumfowały gospodynie. Do wygranej zespół Unet E-work poprowadziły Camilla Mingardi (20 pkt.) oraz Alexa Gray (18 pkt.). Magdalena Stysiak weszła na boisko dopiero w czwartym secie i skończyła 6 ze swoich 9 ataków. Najwięcej punktów dla zespołu z Monzy zdobyła Lise Van Hecke (19).

Z wygranej i trzech punktów cieszył się inny faworyt rozgrywek, Igor Gorgonzola Novara. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego w trzech setach pokonały Il Bisonte Firenze, a 19 punktów w tym meczu zdobyła reprezentantka Turcji, Ebrar Karakurt. Za niespodziankę można uznać wynik meczu w Casalmaggiore. Miejscowe Pomi wygrało 3:0 z faworyzowanym Savino Del Bene Scandicci. Duża w tym zasługa Jany Szczerban, która punktowała 19 razy. Wszystkie trzy sety były niezwykle wyrównane, ale gospodynie triumfowały w końcówkach.

W Chieri miejscowa drużyna na inaugurację rozgrywek pokonała Bartoccini Perugia 3:1. Liderkami RealeFenera były Helena Cazaute (24 pkt.) oraz Alexandra Frantti (20 pkt.). Od wyjazdowej wygranej sezon zaczął beniaminek z Rzymu. Stołeczny zespół pokonał w Cuneo 3:0 Bosca S.Bernardo i mógł cieszyć się z trzech punktów głównie dzięki skutecznej grze Veroniki Trnkovej i Hanny Klimec, które miały na swoim koncie po 13 punktów. W ostatnim meczu pierwszej kolejki Volley Bergamo mimo wygranego pierwszego seta przegrał 1:3 we własnej hali z Desparem Trentino. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Vittoria Piani (21 pkt.), po 18 pkt. zdobyły Yamila Nizetich i Jessica Rivero.