Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Władimir Alekno odejdzie na emeryturę… przynajmniej na jakiś czas

Władimir Alekno odejdzie na emeryturę… przynajmniej na jakiś czas

fot. Katarzyna Antczak

Już w lutym Władimir Alekno zapowiedział, że to jego ostatni sezon klubowy na ławce trenerskiej. Meczem z Fakiełem Nowy Urengoj legendarny szkoleniowiec pożegnał się z kibicami Zenita Kazań, a jego następcą zostanie zapewne Aleksiej Werbow. Teraz przed trenerem ostatni etap jego bogatej kariery. Alekno ma poprowadzić reprezentację Iranu na igrzyskach i po nich przejść na emeryturę, choć nie wyklucza, że może być to czasowa przerwa.

Loty, życie w hotelu, mecze… Czuję, że coraz trudniej jest mi znaleźć na to siłę. Mam energię na resztę sezonu i reprezentację Iranu. I to wszystko, kończę pracę w zawodzie pierwszego trenera. Nie przysięgam, że to na zawsze. Po igrzyskach konieczne będzie uporządkowanie zarówno zdrowia, jak i myśli. Wtedy, jeśli pojawi się wewnętrzna iskra, wszystko jest możliwe – powiedział Alekno.Alekno prowadził Zenit Kazań od sezonu 2008/09. Pod jego kierownictwem klub zdobył 31 trofeów: 9 tytułów mistrzów Rosji, 8 pucharów kraju, 8 superpucharów, 5 tytułów w Lidze Mistrzów i Klubowe Mistrzostwo Świata. W sezonie 2019/20 Alekno ustąpił miejsca Aleksiejowi Werbowowi na stanowisko głównego trenera, ale w rzeczywistości był jego konsultantem.

W tym sezonie Zenit Kazań wygrał Superpuchar Rosji, przegrał w półfinale Ligi Mistrzów i Pucharu Rosji, zajął 3. miejsce w sezonie zasadniczym w Superlidze i zajął 5. miejsce w Final Six.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę