Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > WKS Wieluń z nowym trenerem i zmianami w składzie

WKS Wieluń z nowym trenerem i zmianami w składzie

fot. Yurii Nosachow

Do kilku zmian doszło w międzysezonowej przerwie w składzie drugoligowego WKS-u Wieluń. Największa jednak dotyczy ławki trenerskiej, na której Marcina Krysia zastąpił Bartłomiej Matejczyk. Zbliżający się sezon będzie dla niego pierwszym w roli szkoleniowca drużyny.

WKS Wieluń w minionym sezonie dotarł do turnieju półfinałowego II ligi mężczyzn. W kolejnym również ma walczyć o czołowe lokaty, ale nie będzie go już prowadził Marcin Kryś, który przeniósł się do Czech. Schedę po nim przejmie Bartłomiej Matejczyk, który po wielu latach gry zdecydował się na zakończenie siatkarskiej kariery.Kiedyś chciałem wskoczyć w buty trenera. Mogłem w tej roli podglądać Marcina. Ja nie miałem tak wielkiego doświadczenia w pracy z innymi trenerami jak miał Marcin. On dużo więcej grał na wysokim poziomie – w PlusLidze czy ekstraklasie w innych krajach, więc czerpał warsztat od innych i chciał go przekazać w Wieluniu. Pracując z nim, też spotkałem się z innym warsztatem niż ten, który miałem możliwość poznania u nas w lidze – powiedział Bartłomiej Matejczyk.

Mimo że wcześniej Marcin Kryś pełnił rolę grającego trenera, to Matejczyk nie wyobrażał sobie, aby on również łączył obie te funkcje. – Już wcześniej nie wyobrażałem sobie, żeby granie łączyć z trenowaniem. Specyfika rozgrywającego jest troszeczkę inna. Mniej bym widział niż Marcin jako libero. On stoi z tyłu boiska i ma chwilę do oceny. Sama ocena rozgrywającego dla mnie byłaby utrudniona jako grającego. Ściąganie zawodnika i wpuszczanie siebie lub odwrotnie byłoby niekorzystne dla zespołu – ocenił nowy szkoleniowiec zespołu z Wielunia.

Przed nim duże wyzwanie, ale wierzy, że poradzi sobie w nowej roli. – Zespół był budowany przez trenerów Krysia i Pałygę, ale z perspektywy dwóch sezonów mogę powiedzieć, że drużyny były budowane dobrze, więc podjąłem się tego wyzwania. Jeśli miałem jakiekolwiek obawy, to dotyczyły one łączenia pozycji trenera z moją pracą zawodową. Sprawy rodzinne musiałem sobie przeorganizować, ale myślę, że mi się to udało – podkreślił Matejczyk, którego na ławce trenerskiej będzie wspierał Leszek Pałyga.

W drużynie nie doszło do rewolucji kadrowej. Jej trzon został utrzymany, chociaż nie zabrakło w niej nowych zawodników. Dużym wzmocnieniem wieluńskiej ekipy powinno być pozyskanie doświadczonego rozgrywającego, Jędrzeja Brożyniaka, który grał w kilku drugoligowych klubach, a także na zapleczu PlusLigi w Mickiewiczu Kluczbork i Aluron Warcie Zawiercie. Poza tym jest jednym z czołowych siatkarzy plażowych w Polsce. Na przyjęciu nowym graczem WKS-u został Wiktor Płatkowski, który ostatnio reprezentował barwy AZS-u Stoelzle Częstochowa. Z kolei na pozycji libero zagra Kacper Skopiński, który wraz z Aniołami Toruń walczył w turnieju finałowym o awans do I ligi.

Skład WKS-u Wieluń na sezon 2022/2023:
Rozgrywający: Jędrzej Brożyniak, Dawid Filipek
Atakujący: Tomasz Wencel, Michał Kowalczyk
Środkowi: Kamil Franczak, Kamil Gromadzki, Aleksander Antosiewicz
Przyjmujący: Konrad Pałyga, Tomasz Białek, Szymon Pietrzykowski, Wiktor Płatkowski  
Libero: Michał Jarmołowski, Kacper Skopiński

źródło: inf. własna, Radio Ziemi Wieluńskiej, WKS Wieluń

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę