Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfredo Leon: Chcielibyśmy zakończyć ten sezon z medalem

Wilfredo Leon: Chcielibyśmy zakończyć ten sezon z medalem

fot. FIVB

– Pewnie o tej porażce będziemy myśleli przez kilka dni, ale musimy szybko wyrzucić ją z głowy, ponieważ przed nami są jeszcze mistrzostwa Europy. To też będzie bardzo ważny turniej. Chcielibyśmy zakończyć ten sezon kadrowy z medalem – powiedział przyjmujący reprezentacji, Wilfredo Leon.

Polscy siatkarze przedwcześnie wrócili z Tokio. Przegrali bowiem z Francuzami w ćwierćfinale i musieli obejść się smakiem olimpijskiego medalu. Mimo niepowodzenia po przylocie do Polski powitali ich kibice. –  Nie spodziewałem się takiego przywitania. Atmosfera była bardzo dobra. Wiemy, że przegraliśmy w ćwierćfinale. To jest dla nas trudny czas, ale cieszymy się, że są z nami kibice – powiedział Wilfredo Leon, jeden z liderów polskiej reprezentacji.W Tokio nie mogła ona liczyć na ich doping, bowiem ze względu na obostrzenia pandemiczne zmagania siatkarzy odbywały się praktycznie przy pustych trybunach. – Bez kibiców gra się trochę inaczej, ale byliśmy na to gotowi, bo zarówno w klubie, jak i w Lidze Narodów walczyliśmy bez nich. Na igrzyskach było ich bardzo mało – dodał przyjmujący reprezentacji Polski.

Podopieczni Vitala Heynena dwukrotnie w ćwierćfinale z Francuzami obejmowali prowadzenie 1:0 i 2:1 w setach, a w czwartym prowadzili już 6:3, a jednak musieli przełknąć gorycz porażki. – To był gorszy mecz w naszym wykonaniu. Nie byliśmy w stanie go kontrolować. Francuzi cały czas poprawiali swoją grę, a my cały czas graliśmy tak samo, przez co przegraliśmy – ocenił Leon.

Biało-czerwoni nie mają zbyt wiele czasu na rozmyślania, bowiem już za kilka tygodni czekają ich mistrzostwa Europy. W nich mogą przynajmniej częściowo zrehabilitować się za brak olimpijskiego medalu. – Pewnie o tej porażce będziemy myśleli przez kilka dni, ale musimy szybko wyrzucić ją z głowy, ponieważ przed nami są jeszcze mistrzostwa Europy. To też będzie bardzo ważny turniej. Chcielibyśmy zakończyć ten sezon kadrowy z medalem – zakończył Wilfredo Leon.

Po porażce w ćwierćfinale IO w Tokio w reprezentacji mężczyzn:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę