Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wiktor Rajsner: Sparingi ubarwiają okres przygotowawczy

Wiktor Rajsner: Sparingi ubarwiają okres przygotowawczy

fot. Aluron CMC Warta Zawiercie

– Inne byłyby wrażenia podczas meczu ligowego, gdyby w hali byli kibice. Resovia ma świetnych fanów, zawsze robią oni dobrą atmosferę w trakcie meczu, więc to byłoby zupełnie inne odczucie – powiedział po sparingu w Rzeszowie środkowy zespołu z Zawiercia Wiktor Rajsner.

Siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie ulegli 1:3 w meczu sparingowym Asseco Resovii Rzeszów. Pojedynek ten był jednak bardzo zacięty, a wszystkie sety kończyły się zaledwie dwupunktową różnicą. W spotkaniu tym szansę pokazania się na boisku dostał Wiktor Rajsner, który wywalczył 5 punktów. – Nie był to najgorszy mecz w moim wykonaniu. Mogę go zaliczyć do udanych – krótko skwitował młody środkowy.Nadchodzący sezon będzie dla niego wyjątkowy, bowiem zadebiutuje on na parkietach PlusLigi. Ma więc możliwość rywalizowania z wieloma zespołami, z którymi wcześniej nie walczył. – Był to mój pierwszy mecz z Asseco Resovią. Ani w drużynach młodzieżowych, ani w seniorskich nie miałem jeszcze okazji z nią grać – stwierdził zawodnik, który odniósł się także do Podpromia, gdzie kibice zawsze robią kapitalną atmosferę. – Jest to hala z wielką historią, ale był to tylko mecz towarzyski. Myślę, że inne byłyby wrażenia podczas meczu ligowego, gdyby w hali byli kibice. Resovia ma świetnych fanów, zawsze robią oni dobrą atmosferę w trakcie meczu, więc to byłoby zupełnie inne odczucie – ocenił nowy środkowy zespołu z Zawiercia.

Jest on zadowolony z faktu, że podopieczni Igora Kolakovicia są już na etapie rozgrywania meczów kontrolnych, bowiem rywalizacja z innymi zespołami daje więcej radości niż same treningi. – Zdecydowanie wolę grać, bo wówczas mam zupełnie inne odczucia. Mam możliwość poznania rywali i sprawdzenia swoją formę na tle innych zawodników. Gdybyśmy tylko trenowali, to stałoby się to monotonne. Sparingi ubarwiają okres przygotowawczy. Hala w nich nie ma tak dużego znaczenia, bardziej liczą się zawodnicy, którzy stoją po drugiej stronie siatki. Inaczej jest jak jesteś blokowany przez środkowego przeciwnej drużyny niż środkowego twojej drużyny, z którym trenujesz na co dzień i którego już znasz – zakończył Wiktor Rajsner.

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę