Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wiesław Popik: Polska siatkówka będzie miała pożytek z zawodniczek SMS-u

Wiesław Popik: Polska siatkówka będzie miała pożytek z zawodniczek SMS-u

fot. Bogusław Krośkiewicz

SMS PZPS Szczyrk zapewnił sobie drugie miejsce po sezonie zasadniczym w I lidze kobiet. – Liczę na to, ze zawodniczki które będą grały w klubach TAURON Ligi i w reprezentacji będą stanowiły istotne wzmocnienie – powiedział pierwszy szkoleniowiec SMS-u Wiesław Popik.

Czy nie uważa pan, że te dwa wygrane mecze w tie-brekach w ubiegłym tygodniu napędziły drużynę?Wiesław Popik:Nie oceniałbym tak tego, dokonaliśmy sześciu zmian w drużynie w spotkaniu z NOSiR-em. W meczu w Tarnowie straciliśmy koncentrację, ale czwarty i piąty set w naszym wykonaniu był naprawdę dobry. Natomiast patrząc na ten mecz w Sosnowcu to uważam, że był to jeden z naszych lepszych meczów w tej lidze. Zagraliśmy na wysokim poziomie ataku, fajne jest to dla dziewczyn. Kończą one rozgrywki i szkołę i była to dobra lekcja dla nich.

Z czego wynikała wasza słabsza postawa w końcówce trzeciego seta?

Nasza słabsza gra wynikała z braku doświadczenia (SMS prowadził 24:21 i w końcówce stracił trzy punkty z rzędu – przyp. red.). To jest właśnie ta młodość, wynika to z tego, że te zawodniczki się jeszcze uczą, mają duże możliwości i umiejętności. Muszą sobie poradzić z taką presją i w tym spotkaniu sobie radziły, czego dowodem jest zwycięstwo.

Jak pan ocenia skuteczność zawodniczek w ataku?

Fajnie zagraliśmy w ataku, na skrzydłach zagraliśmy bardzo dobrze. Zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie (cała drużyna zanotowała 52% skuteczność w ataku, wyróżniającymi zawodniczkami była Martyna Borowczak -17 pkt, Martyna Czyrniańska -14, Julita Piasecka – 15 – przyp. red.). . Rozgrywająca mogła rozrzucać piłki na poszczególne zawodniczki. Siatkarki, które kończą szkołę zrobiły bardzo duży postęp, mogę się wypowiadać o nich w samych superlatywach. Większość z nich otrzymała zatrudnienie w Tauron lidze na przyszły sezon. Będą się tam na pewno rozwijały.

SMS zajął drugie miejsce, najwyższe w historii szkoły w tej lidze. Czy cieszy was ten fakt?

W ostatnim meczu z Olimpią szansę gry i zaprezentowania się otrzymają inne siatkarki. Było to nasze 18 zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, w tym siódme z rzędu. Mieliśmy swoje problemy związane z covidem, podobnie jak większość zespołów. Niektóre zawodniczki wróciły do gry z dobrym efektem, a my kończymy sezon z dobrym wynikiem. Gdybyśmy zagrali pełnym składem nasze miejsce mogło być wyższe niż drugie, ale tego nie odwrócimy. Cieszymy się z tego miejsca, które zajęliśmy oraz z tego, że te zawodniczki się rozwijają. Myślę, że polska siatkówka będzie miała w przyszłości duży pożytek z tych zawodniczek.

Czego trzeba życzyć SMS-owi na przyszłość?

Myślę, że trzeba nam życzyć tego, aby dyrektor Wagner był z nami cały czas, ponieważ on za wszystko odpowiada i dzięki niemu szkoła bardzo dobrze działa i funkcjonuje. Dziewczynom trzeba życzyć przede wszystkim zdrowia i szczęścia, aby w dorosłej siatkówce sobie poradziły.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę