Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Tarnowie libero wraca po kontuzji, w Jarosławiu nowa zawodniczka

W Tarnowie libero wraca po kontuzji, w Jarosławiu nowa zawodniczka

fot. SPS Stal Mielec

Aleksandra Kaczyńska zostaje na pozycji libero w pierwszoligowym zespole PWSZ Tarnów na kolejny sezon. Zawodniczka ta wraca po kontuzji więzadeł, która przerwała jej karierę sportową. Nową libero będzie miała drużyna SAN-Pajdy Jarosław. Została nim Wiktoria Murdza, która do tej pory reprezentowała barwy mieleckiej Stali.

Aleksandra Kaczyńska to wychowanka Gedanii Gdańsk. Jest związana od wielu lat z Tarnowem nie tylko sportowo. Rozwój jej kariery na kilkanaście miesięcy przerwała kontuzja więzadeł, jednak teraz wraca już w pełni sił do tarnowskiej drużyny.Wcześniej klub PWSZ Tarnów ogłosił przedłużenie umów z rozgrywającą Karoliną Szczygieł i przyjmującą Magdaleną Szabó. Nowym trenerem zespołu będzie Rafał Kalinowski, który ostatnio pracował w drugoligowym zespole z Rudy Śląskiej. Nowymi siatkarkami drużyny z Tarnowa zostały Malwina Stroińska, Ewa Bimkiewicz, Agnieszka Cur i Simona Dreczka.

Nową libero będzie miał zespół SAN-Pajdy Jarosław. Do drużyny prowadzonej przez Piotra Pajdę przenosi się Wiktoria Murdza, która do tej pory grała w drużynach młodzieżowych, potem w II lidze i w I lidze w mieleckiej Szóstce i Stali.

To trzecia nowa zawodniczka pierwszoligowca, który w minionym sezonie wystąpił w turnieju finałowym Pucharu Polski. Wcześniej umowy podpisały już środkowa Aleksandra Szymańska z Wisły Warszawa i przyjmująca Daria Dąbrowska z PTPS-u Piła.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved