Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Vivian Pellegrino: Nasze wyniki będą coraz lepsze

Vivian Pellegrino: Nasze wyniki będą coraz lepsze

fot. guiacarapicuiba.com.br

Vivian Pellegrino po wielu latach gry w Brazylii zdecydowała się na nowy krok w swojej karierze i przyjazd do Polski, stając się pierwszą zagraniczną zawodniczką w historii tarnowskiej drużyny. Z tygodnia na tydzień coraz lepiej odnajduje się zarówno w zespole, jak i w Polsce. – Granie w Europie zawsze było moim marzeniem, ale mimo to, pierwszą reakcją na propozycję była panika, ponieważ to ogromna zmiana w moim dotychczasowym życiu – mówi siatkarka pierwszoligowego zespołu PWSZ Grupy Azoty Tarnów.

 Ostatnio w pomeczowym wywiadzie zapytałem cię, jakie są twoje pierwsze wrażenia na temat pobytu w Polsce, a co czułaś, gdy dowiedziałaś się, że będziesz tutaj grać?

Vivian Pellegrino:Granie w Europie zawsze było moim marzeniem, ale mimo to, pierwszą reakcją na propozycję była panika, ponieważ to ogromna zmiana w moim dotychczasowym życiu. Gdy strach ustał przeanalizowałam wszystko na spokojnie i byłam pewna, że będzie to dobra decyzja.

Jak to się w ogóle stało, że po wielu latach gry w Brazylii wylądowałaś właśnie w Polsce, tak daleko od twojego domu?

– Tak jak wspominałam, gra w Europie była moim celem, którego wcześniej w karierze nie udało się osiągnąć. Analizowałam możliwe scenariusze oraz rynek siatkarski w Brazylii i na tej podstawie uznałam, że to najlepszy moment na spróbowanie swoich sił.

Wiem, że Brazylia została mocno dotknięta pandemią, jak oceniasz tę sytuację w twoim kraju?

– Racja, Brazylia jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów. Ma na to wpływ kilka czynników, jednym z głównych jest niedbalstwo części ludzi w moim kraju. Ja przebywałam w izolacji po zakończeniu rozgrywek w marcu, dopiero pod koniec lipca poszłam do wojska, a następnie rozpoczęłam treningi siatkarskie na początku września.

W temacie wojska – czy to częsta praktyka, że sportowcy w Brazylii służą w armii? W Polsce część lekkoatletów postępuje podobnie, ale nie jest to zbyt popularne w siatkarskim świecie.

– Brazylijskie Siły Zbrojne prowadzą program zwany Programem dla Sportowców Wyczynowych, do którego mogą zgłaszać się profesjonalni sportowcy ze wszystkich dyscyplin. Po przejściu wszystkich etapów rekrutacji, która obejmuje analizę kariery sportowej, badania lekarskie i testy fizyczne. Sportowiec przechodzi przez szkolenie wojskowe, a następnie może reprezentować siły zbrojne w zawodach, zarówno militarnych, jak i cywilnych. Program pomaga utrzymać dobre wyniki w sporcie, dzięki benefitom takim jak żołd, dostęp do fizjoterapeuty, pomocy medycznej i obiektów sportowych. To bardzo dobry program dla osób dążących do poprawiania swoich wyników, zarówno na zawodach w Brazylii, jak i na całym świecie.

Jesteś jedyną zawodniczką w drużynie, która nie mówi po polsku. Generuje to jakieś problemy w komunikacji?

– Czasem komplikuje to pewne sprawy, dla mnie osobiście największym problemem jest budowanie głębszych relacji z ludźmi. Jestem bardzo towarzyską osobą, lubię generować nowe przyjaźnie, poznawać lepiej ludzi, z którymi pracuje. Niestety, dla nikogo w drużynie angielski nie jest natywnym językiem, co sprawia, iż wyrażanie siebie jest trochę trudniejsze. Mimo to, każdy w zespole stara się mi pomóc, dziewczyny zawsze tłumaczą mi niezrozumiałe zwroty, dzięki czemu czuje się częścią drużyny. Moją intencją jest nauczyć się polskiego do końca sezonu.

Po kilku słabszych meczach, gra waszego zespołu uległa poprawie, co pozwoliło zwyciężyć w ostatnich meczach. Ciężkie treningi przyniosły efekty?

– Odkąd dołączyłam do drużyny widzę coraz lepszą grę naszej drużyny. Cały zespół jest skupiony i poświęcony treningom, w naszej grze widać coraz większą pewność siebie i dyscyplinę. Wyniki powinny być oceniane w perspektywie długodystansowej, jeżeli nadal będziemy tak ciężko pracować, pozostaniemy skoncentrowane na naszych celach, nasze wyniki będą coraz lepsze.

Znamy cele drużyny, a co ty sobie postanowiłaś przed tym sezonem?

– Mam kilka celów, których nie udało mi się jeszcze zrealizować podczas mojej kariery. Przyjazd tutaj, granie w innym stylu niż dotychczas, z nowymi zawodniczkami, pozwoliło mi na opuszczenie mojej strefy komfortu. Pomaga mi to w rozwoju osobistym, byciu jeszcze lepszym sportowcem, ale również człowiekiem. Takie doświadczenia pozwalają nabrać wiatru w żagle.

Wspomniałaś o innym stylu, jakie widzisz różnice między ligą w Brazylii i w Polsce?

– Brazylijska siatkówka jest jedną z najmocniejszych na świecie, zarówno męska jak i żeńska, co przekłada się na wysoki poziom rozgrywek ligowych w naszym kraju. Gra w Brazylii jest dużo szybsza, zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani zarówno siłowo, jak i technicznie. W Tarnowie mamy mocny zespół, jestem pewna, że po okresie adaptacji poradziłybyśmy sobie w brazylijskiej lidze.

źródło: uksjedynka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved