Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Chodzi o jak najlepsze przygotowanie do IO

Vital Heynen: Chodzi o jak najlepsze przygotowanie do IO

fot. Patryk Głowacki

– Zawodnicy będą się zatem zbierać, a my będziemy ich sprawdzać, pracować indywidualnie. To pierwsza część przygotowań – mieć wszystkich na miejscu, a później mamy tydzień, by powoli przygotować się do Ligi Narodów – mówi o planie na najbliższe tygodnie Vital Heynen. – Zgrupowanie zakończy się dwoma meczami z Belgią, żeby zobaczyć, gdzie jesteśmy – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.

Jak będą wyglądać najbliższe dni czy tygodnie? Powiedz nam coś o przygotowaniach.Vital Heynen: Tak naprawdę zbieramy teraz zawodników i to będziemy robić przez najbliższe dwa tygodnie. Dziś mamy sześciu, jutro jeszcze dwóch, 29-go kolejnych pięciu-sześciu, potem kolejni na początku maja, a 10 maja będziemy wreszcie w komplecie. Zawodnicy będą się zatem zbierać, a my będziemy ich sprawdzać, pracować indywidualnie. To pierwsza część – mieć wszystkich na miejscu, a później mamy tydzień, by powoli przygotować się do Ligi Narodów.

Czy możesz podać krótki przegląda planów na nadchodzący sezon, przed igrzyskami olimpijskimi, biorąc pod uwagę rozgrywanie VNL w „bańce”?

– Sezon jest bardzo prosty i ograniczony elementami, które są narzucone. Mamy zatem to zgrupowanie, które zakończy się dwoma meczami z Belgią, żeby zobaczyć, gdzie jesteśmy. Później jedziemy do Włoch, gdzie zostaniemy około 30 dni. 34 dni jeśli zagramy finał, a jeśli nie to 28 – tyle Liga Narodów. Następnie wracamy i znów wyjeżdżamy na ok. dwa tygodnie trenować z 12 zawodnikami, którzy polecą na igrzyska olimpijskie. A potem lecimy do Takasaki niedaleko Tokio na ostatni etap w przygotowaniach do IO. Mamy zatem cztery etapy pracy przed startem w igrzyskach 23 lipca.

Skoro wiemy, że podczas Ligi Narodów możliwa będzie zmiana nawet sześciu zawodników w składzie, czy zamierzasz dodać więcej osób do grupy, którą powołałeś?

– Myślę o odwrotnym podejściu: porozmawiam z zawodnikami, co o tym sądzą, jak zajmiemy się tym elementem w całej sytuacji. Bo śmieszna sprawa z tegoroczną Ligą Narodów jest taka, że codziennie pojawiają się nowe rzeczy i musimy pomyśleć jak do nich podejść. W tym momencie nie planuję zmian, ale zależnie od próśb i zdania zawodników oraz naszych możliwości może to zrobimy. To wspólna sprawa zawodników i trenerów – chodzi o jak najlepsze przygotowanie.

Czy jest jakaś konkretna data, do której chciałbyś podjąć decyzję?

– Nie, żadnych dat nie ma. Bardziej będzie chodziło o to, jak nam idzie. Musimy pilnować dat, które podaje nam organizator i wtedy sprowadzić ludzi, ale dużo ważniejsze jest to, czy jest ktoś kontuzjowany i powinien zostać w Polsce dłużej przed zagraniem w Lidze Narodów. Jeśli wszyscy będą zdrowi, to myślę, że pojedziemy wszyscy razem i postaramy się zrobić z tych 30 dni wspólnie spędzonych coś wyjątkowego.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę