Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Vital Henen przed finałem Ligi Mistrzów

Vital Henen przed finałem Ligi Mistrzów

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn, którzy grają w finale Ligi Mistrzów z włoskim Itasem Trentino, mierzyli się z tym rywalem osiem razy w swojej historii i zaliczyli trzy wygrane, ale po raz ostatni było to w sezonie 2017/18. Składy zespołów mocno się różniły, chociaż na przykład w obu ekipach byli ci rozgrywający co obecnie (Ben Toniutti i Simone Giannelli), a Włochów prowadził ten sam trener (Angelo Lorenzetti). Z Itasem najczęstszy ostatnio kontakt miał za to selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen. Prowadzona przez niego Perugia w minionym sezonie zagrała z rywalami z Trydentu aż pięć razy. Belg przeanalizował dla „SE” mocne i słabe strony Trentino.

– Ciężko przewidywać, co się wydarzy, bo obie drużyny wchodzą do finału z pewnym bagażem i znakami zapytania – komentuje Heynen dla „SE” przed finałem Ligi Mistrzów. – ZAKSA przegrała w finale ligi polskiej, a Trentino nie grało od kilku tygodni meczu na wysokim poziomie. Zawsze trudno wraca się po takiej przerwie. Ciekawy jestem formy mentalnej u obu przeciwników, może ona nie być najwyższa. ZAKSA może się czuć nieco mniej komfortowo po tym, co stało się w finale w Polsce – zakłada belgijski szkoleniowiec.– Itas Trentino to team z niesamowitą siłą bloku i nie mówię wyłącznie o serbskich środkowych Lisinacu i Podrascaninie, ale bardziej o atakującym Nimirze i wysokim rozgrywającym Giannellim – kontynuuje Heynen. – Potencjał pod tym względem mają absolutnie wyjątkowy. Z kolei ZAKSA jest zespołem lepiej broniącym. Kluczem do wszystkiego będzie rozegranie i możliwość rozrzucania bloku przeciwnika przez Toniuttiego, o ile oczywiście po przyjęciu nie będzie musiał biegać po piłkę. Kędzierzynianie są zapewne rozczarowani finiszem sezonu w Polsce, brakiem nagrody za to, czego dokonywali, bo to, że byli faworytami, to nawet mało powiedziane. Ogólny bilans roku mają jednak dobry. Mogą mieć wybitny, jeśli wygrają Ligę Mistrzów – zakończył Vital Heynen.

źródło: sport.se.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę