Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > UPCN Voley Club z ósmym mistrzostwem Argentyny

UPCN Voley Club z ósmym mistrzostwem Argentyny

Siatkarze UPCN Voley Club sięgnęli po ósmy w historii klubu tytuł mistrzów Argentyny. Ekipa z San Juan w finale rozgrywek pokonała w trzech meczach Club Ciudad de Buenos Aires. Tylko pierwsze spotkanie tej rywalizacji było wyrównane.

Pierwsze starcie zakończyło się dopiero w tie-breaku. Ekipa z Buenos Aires prowadziła w nim po trzech setach 2:1, a dwie z tych partii były bardzo wyrównane. W kolejnej jednak rywale dali się im mocno we znaki, zdominowali boisko i doprowadzili do seta decydującego. W nim siatkarze UPCN Volley Club od początku przewodzili stawce na boisku, a partię ustawiła bardzo dobra gra siatkarzy z San Juan w bloku. Do wygranej ekipę gospodarzy poprowadziła dwójka Manuel Armoa i Henrique Leandro Pinheiro. Obaj zdobyli po 21 punktów.

Dzień później wygrana ekipie z San Juan przyszła dużo łatwiej, choć przeciwnicy w ostatnich chwilach meczu bardzo mocno walczyli o jego przedłużenie. UPCN w dwóch pierwszych partiach prowadził od początku do końca i bez problemu je wygrał. W kolejnej zespół z Buenos Aires starał się jak mógł, mimo że dobra gra rywali, co rusz wymuszała na nich odrabianie strat. W decydującą fazę seta miejscowi weszli przy dwupunktowym prowadzeniu, ale przyjezdni raz po raz zaczęli bronić piłki meczowe. Siatkarze z San Juan musieli długo trudzić się, by postawić kropkę nad „i”, ostatecznie udało im się to przy stanie 34:32. W tym starciu ważną rolę odegrał duet Guzman/Armoa.

Na następne spotkanie rywalizacja przyniosła się do Buenos Aires, ale tam zakończyła się od razu po pierwszym meczu. W żadnej z trzech partii gospodarze nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom, a ci pewnie wygrali każdą z odsłon, kończąc też cały finał. W tym meczu po raz kolejny gra opierała się na dwójce Armoa/ Pinheiro i to oni zdobyli dla swojego zespołu najwięcej punktów.