Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Tytus Nowik: Zagraliśmy drużynowo, bez wyraźnych liderów

Tytus Nowik: Zagraliśmy drużynowo, bez wyraźnych liderów

fot. FIVB

– Trener skomponował skład, który zagrał swoje, drużynowo, bez wyraźnych liderów. Na tym przejechali się Bułgarzy. Mieli przyjmującego, który w każdym meczu zdobywał po 30 punktów. W finale zabrakło mu jednak sił. U nas było wielu bohaterów, a co ważne – każdy zagrał w mistrzostwach – powiedział Tytus Nowik, MVP mistrzostw świata do lat 19.

Polscy siatkarze do lat 19 wywalczyli mistrzostwo świata. W finale w trzech setach pokonali Bułgarów. Mimo że od tego sukcesu minęło już kilka dni, to dopiero powoli on dociera do biało-czerwonych. – Chyba jeszcze nikt z nas do końca nie zdaje sobie sprawy z tego, co osiągnęliśmy. Zaraz po zwycięstwie wróciliśmy do szatni, gdzie trener Bąkiewicz powiedział nam kilka zdań po meczu. Nagle pojawił się nasz irański opiekun, wołając mnie na ceremonię z nagrodami indywidualnymi. Byłem na tyle zaskoczony, że odebrałem statuetki dla najlepszego atakującego i MVP turnieju, ale nawet się nie uśmiechnąłem. Emocje w człowieku jeszcze siedziały – przyznał Tytus Nowik.Nie ukrywa on, że cały sztab szkoleniowy wykonywał ciężką pracę, aby siatkarze jak najlepiej byli przygotowani pod poszczególnych rywali. – Taktycznie byliśmy przygotowani perfekcyjnie. Właściwie każdego rywala mieliśmy podanego na tacy przez sztab szkoleniowy. System blok-obrona, odpowiednia taktyka zagrywki, praca blokujących – to wszystko nie brało się z przypadku, a z dobrze odrobionej lekcji przez nasz zespół – ocenił MVP mistrzostw świata.

Podopieczni Michała Bąkiewicza stracili tylko jednego seta w całym turnieju, a szczególnie w fazie grupowej rywalizowali z dość egzotycznymi rywalami, by wspomnieć chociażby Indie czy Nigerię. – Trafiają się zespoły, które nie mają zbyt wiele styczności z profesjonalną siatkówką na co dzień, ale grają w mistrzostwach świata. My z takimi graliśmy w fazie grupowej. Trzeba się jednak koncentrować, bo jak zapomnimy o każdym kolejnym punkcie, to ucieknie nam cel końcowy. Byliśmy najlepszą drużyną w tym turnieju. To pokazują wyniki, ale Irańczycy, Bułgarzy czy Rosjanie też grali solidną siatkówkę – zaznaczył polski przyjmujący.

Nie ukrywa on, że najtrudniejszym przeciwnikiem byli Irańczycy, z którymi zmierzyli się zarówno w grupie, jak i w półfinale. To właśnie oni urwali Polakom jednego seta. – Zarówno w rozgrywkach grupowych, jak i w półfinale gospodarze przygotowali się z nami podwójnie nastawieni. Byli solidną drużyną z niektórymi, powiedzmy, bardziej doświadczonymi wiekowo zawodnikami. Poza tym relacje polsko-irańskie są od pewnego czasu dosyć napięte w siatkówce. I to było widać również w naszej rywalizacji. Doszło do kilku niezbyt przyjemnych sytuacji. Były też czerwone kartki. Choć to głównie gospodarze prowokowali, będąc zwyczajnie przemotywowani chęcią wygrania z nami – skomentował jeden z liderów polskiej kadry.

Według niego kluczem do sukcesu była drużynowa gra. Każdy z zawodników dołożył cegiełkę do wywalczenia mistrzostwa świata. – Trener skomponował skład, który zagrał swoje, drużynowo, bez wyraźnych liderów. Na tym przejechali się Bułgarzy. Mieli przyjmującego, który w każdym meczu zdobywał po 30 punktów. W finale zabrakło mu jednak sił. U nas było wielu bohaterów, a co ważne – każdy zagrał w mistrzostwach. To scementowało drużynę – zakończył Tytus Nowik.

źródło: inf. własna, natemat.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę