Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Trudny sezon przed Solną Wieliczka

Trudny sezon przed Solną Wieliczka

fot. Michał Szymański

7R Solna Wieliczka ma już skompletowany skład na sezon 2020/21 w I lidze siatkarek. W klubie szykują się na trudny rok. – Duże zmiany są wynikiem sytuacji, jaka jest na rynku. Wiele firm ogranicza wsparcie dla klubów, niektórzy sponsorzy się wycofali – mówi wiceprezes Solnej Jerzy Grabka.

W poprzednich sezonach Solna liczyła się w walce o czołowe lokaty na zapleczu ekstraklasy, jej najlepszy wynik to 3. miejsce. Pandemia koronwirusa sprawiła jednak, że trzeba było przemodelować pomysł na drużynę. W ekipie doszło po raz kolejny do rewolucji kadrowej. Ze składu z poprzedniego sezonu zostali tylko trener Ryszard Litwin oraz jedna zawodniczka, rozgrywająca Angelika Gajer. Do pierwszego zespołu dołączają dwie juniorki (Klaudia Seweryn była brana pod uwagę już w poprzednim sezonie), a także grupa młodych siatkarek (w wieku 18-22), niemających większego doświadczenia na tym szczeblu.Władze wielickiego klubu do spraw budżetowych podeszły bardzo odpowiedzialnie. – Dopóki nie otrzymaliśmy informacji o wysokości wsparcia z miasta, to nie podpisywaliśmy kontraktów i czekaliśmy z budową zespołu. Nie wszystkie kluby tak robiły – mówi Jerzy Grabka. Dodaje: – Nie było zagrożenia, że nie przystąpimy do rozgrywek.

Solna będzie miała więc bardzo młody skład i trudno się spodziewać, by w lidze odegrała znaczącą rolę. – Czeka nas bardzo trudny sezon, głównym celem będzie utrzymanie się, każdy punkt będzie na wagę złota. Dlatego jeszcze bardziej liczymy na wsparcie kibiców. Chcemy jakoś przetrwać w pierwszej lidze. Nie ma się co oszukiwać, wiele zespołów będzie mieć dużo mocniejsze składy. Może uda się nawiązać walkę z zespołem z Krosna, który zazwyczaj ma młodą drużynę, czy z beniaminkiem Olimpią Jawor, z tym, że jeszcze nie wiemy nic o składzie tego zespołu – mówi wiceprezes.

7R Solna Wieliczka, skład na sezon 2020-21

Rozgrywające:
Angelika Gajer (klub w poprzednim sezonie: 7R Solna Wieliczka)
Nikola Malczewska (Polonia Świdnica)

Atakujące:
Natalia Pustelnik (PLKS Pszczyna)
Weronika Sobiczewska (Uni Opole)

Przyjmujące:
Natalia Ciesielska (MKS II Kalisz)
Marcelina Gliniecka (Grupa Azoty PWSZ Tarnów)
Wiktoria Maksajda (Setbol Oświęcim)

Środkowe:
Łucja Kuriata (#VolleyWrocław)
Klaudia Seweryn (juniorki Solna Wieliczka)
Julia Wieczorek (Setbol Oświęcim)

Libero:
Julita Rafałko (Budowlani Toruń)
Wiktoria Tyrańska (juniorki Solna Wieliczka)

źródło: dziennikpolski24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved