Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tomasz Wasilkowski wrócił do Niemiec

Tomasz Wasilkowski wrócił do Niemiec

fot. Natalia Grabarczyk

Tomasz Wasilkowski w sezonie 2021/2022 będzie trenerem Netzhoppers KW-Bestensee. W poprzednich rozgrywkach rolę tę pełnił Christophe Achten. – Jestem głęboko przekonany, że Tomasz Wasilkowski będzie kontynuował trend wzrostowy w Netzhoppers, który trwa w ostatnich latach, będzie dalej rozwijał drużynę na swój sposób – powiedział Dirk Westphal.

Mimo ważnego kontraktu ze względów rodzinnych Christophe Achten nie zdecydował się wypełnić kontraktu w Netzhoppers KW-Bestensee. Prowadzony przez niego zespół w minionym sezonie zajął 6. miejsce w niemieckiej lidze. – Oczywiście zwalniamy Christophe’a z obecnego kontraktu, biorąc pod uwagę naszą bardzo dobrą współpracę w zeszłym sezonie. Nie chcemy stać na drodze rodziny. W końcu jesteśmy klubem bardzo rodzinnym – opisał Frank Strecker. Achten przeniósł się do United Volleys Frankfurt. Już w kwietniu Netzhoppers KW-Bestensee szukał następcy belgijskiego szkoleniowca. – Mam 67 potencjalnych kandydatów. Są to naprawdę pierwszorzędni fachowcy z kraju i zagranicy, którzy chcą objąć stanowisko pierwszego trenera – mówił Strecker. Ostatecznie zdecydowano się na polskiego szkoleniowca.Nowym trenerem Netzhoppers KW-Bestensee został Tomasz Wasilkowski. Dla polskiego szkoleniowca będzie to powrót do Bundelsligi. Wasilkowski w sezonie 2018/2019 był asystentem trenera w Berlin Recycling Volleys, a zespół zdobył w tym czasie mistrzostwo Niemiec. W kolejnym sezonie Wasilkowski przejął pierwszoligowego Norwida Częstochowa, jednak nie dokończył rozgrywek w klubie. Od 2020 roku pełnił rolę asystenta Patricka Duflosa w Arago de Sète. – Uwielbiam pracować z ludźmi i nie mogę się doczekać każdego dnia wykonywania tej wspaniałej pracy, która jest niewątpliwie moją pasją – przyznał Wasilkowski.

Tomasz przez wiele lat uczył się od najlepszych trenerów i teraz chciałby z zyskiem wykorzystać tę wiedzę, przekazać doświadczenie i zmierzyć się z wyzwaniami, jakie czekają go na stanowisku pierwszego trenera w zespole Bundesligi – powiedział Drik Westphal. Nowy szkoleniowiec ostrożnie podchodzi do wyznaczania celów przed nowym sezonem. – Nie znam jeszcze składów pozostałych klubów, nasz skład również nie jest jeszcze sfinalizowany, dlatego w tej chwili bardzo trudno jest prognozować. Zakładam, że uda się nam stworzyć dobrą drużynę. W zawodowej siatkówce często widzieliśmy świetnych graczy, którzy niekoniecznie tworzą jedną drużynę. Wolę mieć świetną drużynę niż wspaniałych zawodników, którzy nie tworzą zespołu – stwierdził.

źródło: netzhoppers.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę