Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: My cały czas tylko możemy 

Tomasz Fornal: My cały czas tylko możemy 

fot. Klaudia Piwowarczyk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od dłuższego czasu nie bez powodu uważana jest za murowanego faworyta do mistrzostwa Polski, jednak w pierwszym finałowym meczu to Jastrzębski Węgiel pokazał pazur i pokonał kędzierzynian 3:1. – W niedzielę na pewno spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu. Nadal to kędzierzynianie są faworytem tej rywalizacji, to oni prezentują najwyższy poziom w PlusLidze. My cały czas tylko możemy i zrobimy wszystko, żeby w najbliższym meczu to się udało – powiedział Strefie Siatkówki Tomasz Fornal, MVP pierwszego pojedynku o złoty medal. 

Jastrzębianie bardzo słabo rozpoczęli pierwszą finałową batalię. Premierowa odsłona wyraźnie powędrowała na konto ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która swoją trudną zagrywką i dobrymi obronami pewnie wygrała pierwszego seta. Od początku drugiej partii goście ze Śląska wyglądali jednak zupełnie inaczej i w połowie tej części meczu powoli zaczęli dominować na parkiecie. Co wydarzyło się w przerwie pomiędzy pierwszym i drugim setem?– Jurek Gladyr krzyknął raz i jakoś to ruszyło. Cieszę się, że wróciliśmy do tego spotkania po tym pierwszym secie, bo nie gwarantował on jakiś wielkich emocji w tym spotkaniu i słabo w nim graliśmy. Każda drużyna ma słabsze momenty, nam też one się zdarzały. Mam nadzieję, że uda nam się zamknąć tę rywalizację w niedzielę i to my będziemy cieszyć się z mistrzostwa Polski – zdradził przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal. 

Jego zespół nie przystępował do walki o złoto PlusLigi z pozycji faworyta, tym od dłuższego czasu jest ZAKSA. – ZAKSA już w tym roku udowadniała, że czy była faworytem czy nie, to te mecze potrafiła wygrywać. W niedzielę na pewno spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu – przyznał MVP pierwszego półfinałowego starcia. W rywalizacji do dwóch zwycięstw to jednak podopieczni Nikoli Grbicia stoją teraz pod ścianą. – Nadal to kędzierzynianie są faworytem tej rywalizacji, to oni prezentują najwyższy poziom w PlusLidze. My cały czas tylko możemy i zrobimy wszystko, żeby w najbliższym meczu to się udało – zapewnił Fornal.

On i jego koledzy skutecznie wykluczyli z gry na wysokiej piłce między innymi Aleksandra Śliwkę, a sami nie zawodzili między innymi w ofensywie na lewej flance. Dobry mecz oprócz Tomasza Fornala zanotował także Yacine Louati czy Jakub Bucki, który ponownie okazał się asem w rękawie trenera Andrei Gardiniego.Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Ten mecz może nie do końca wyszedł Olkowi Śliwce, ale nikt nie jest maszyną i absolutnie każdemu z nas może się przytrafić słabszy mecz. Uważam, że w niedzielę Olek zagra o wiele lepiej i możemy spodziewać się o wiele trudniejszej przeprawy, bo w tym pojedynku ten trzeci i czwarty set to naprawdę był pod naszą kontrolą – ocenił Tomasz Fornal. Jego zespół w trzeciej odsłonie całkowicie zdominował wydarzenia na parkiecie, przez większość czwartej partii także kontrolował grę i w zamknięciu tego spotkania na swoją korzyść nie przeszkodził nawet jeden przestój. Czy Jastrzębskiemu Węglowi uda się po raz drugi pokonać ZAKSĘ? Kolejny mecz o mistrzostwo Polski odbędzie się w najbliższą niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę