Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Bydgoszczy bez niespodzianki, ŁKS Łódź z kompletem punktów

TL: W Bydgoszczy bez niespodzianki, ŁKS Łódź z kompletem punktów

W zaległym spotkaniu 16. kolejki TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź pokonał Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1. Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie z Bydgoszczy, które wygrały pierwsza partię spotkania. W kolejnych trzech lepsze były łodzianki, dzięki temu zwycięstwu wyprzedziły one Legionovię i zajmują trzecie miejsce.

Od początku pojedynku nie brakowało walki. Łodzianki często punktowały blokiem (7:10). Po atakach Leticii Hage i Zuzanny Szperlak wynik ponownie się wyrównał (12:12). Gdy celną zagrywkę dołożyła Majka Szczepańska-Pogoda o czas poprosił trener ŁKS-u (15:13). Passę rywalek zakończyła dopiero kontratakiem Valentina Diouf, która utrzymywała wysoką skuteczność w ataku (16:14). Siatkarkom obu drużyn zdarzało się popełniać błędy. Za sprawą bardzo dobrej gry na siatce Kamili Witkowskiej łodzianki odrobiły straty, przy stanie 19:19 interweniował trener Zawieracz. W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszły gospodynie, po kontrataku Hage przerwę wykorzystał jeszcze łódzki szkoleniowiec (22:20). Seria przy zagrywkach Mariany Cassemiro trwała. ŁKS obronił pierwszą piłkę setową, ale szybko decydujący punkt zdobyła Hage.

Pierwsze akcje drugiej odsłony toczyły się po myśli ŁKS-u, ale bydgoszczanki szybko wyrównały (4:4). Obie drużyny grały falami, przewaga przechodziła z rąk do rąk. Gdy zablokowana została Julita Piasecka w szeregach ŁKS-u nastąpiła podwójna zmiana, na boisko weszły Sobiczewska i Gajer (9:8). Łodzianki często psuły zagrywki, ale nadrabiały skutecznością w ataku (10:11). Kontratak Szperlak i błąd Piaseckiej dały dwupunktową przewagę Pałacowi, o czas poprosił trener Cichy (13:11). Na siatce wciąż pewniej atakowały bydgoszczanki, po kontrataku Pauliny Majkowskiej drugą przerwę wykorzystał łódzki szkoleniowiec (17:13). Po przerwie skutecznie zaatakowała Diouf, a Witkowska dołożyła punktowy blok. Obie drużyny ofiarnie walczyły, przewaga stopniowo topniała (19:17). Gdy dystans zmniejszył się do jednego oczka, interweniował Mirosław Zawieracz (20:19). Dopiero po atakach Diouf na tablicy wyników pojawił się remis (22:22). Błąd Szczepańskiej-Pogody i kontratak Witkowskiej dały ostatnie punkty ŁKS-owi.

Od początku trzeciej odsłony rozpoczęła się ciekawa walka, choć zdarzały się chaotyczne akcje. Gdy po asie Martyny Grajber ŁKS wyszedł na prowadzenie 8:6, o czas poprosił trener Zawieracz. Dobrze funkcjonował łódzki blok. Bydgoszczanki nie miały zamiaru odpuszczać, nie brakowało przedłużonych wymian. Przyjezdne budowały swoją przewagę, po bloku na Szperlak było już 16:13. Gdy w kolejnej akcji Veronica Jones-Perry skończyła kontratak, jeszcze jedną przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodyń (13:17). Mimo kolejnych roszad w bydgoskim składzie sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, to przyjezdne dyktowały warunki. Po ataku Joanny Pacak dystans wyniósł pięć oczek (16:21). Raz za razem punktowały Jones-Perry i Diouf. Blok na Szczepańskiej-Pogodzie dał serię piłek setowych ŁKS-owi. Już w kolejnej akcji Mazurek popełniła błąd podczas wystawy i Pałac przegrał do 18.

Otwarcie czwartej odsłony należało do łodzianek, gospodynie nie ustrzegły się prostych błędów (1:5). Po bloku Witkowskiej na Ani Bozdewej o czas poprosił trener Zawieracz (2:7). Przyjezdne kończyły kolejne ataki, różnica punktowa powiększała się (4:10). Z czasem łodzianki zaczęły popełniać błędy, Pałac zaliczył serię przy zagrywkach Bozdewej (7:10). Dopiero atak Witkowskiej doprowadził do przejścia. Bydgoszczanki miały problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Po kontrze Witkowskiej jeszcze jedną przerwę wykorzystał trener Pałacu (7:14). Seria przy zagrywkach Martyny Grajber trwała, przyjezdne wykorzystywały kontrataki. Dopiero atak Szczepańskiej-Pogody przerwał passę rywalek (8:18). Obaj szkoleniowcy rotowali składem, sytuację na boisku wciąż kontrolowały łodzianki. W końcówce skutecznie punktowała Weronika Sobiczewska (10:23). Atak Grajber dał kolejne piłki meczowe ŁKS-owi. Blok duetu Grajber/Witkowska na Szczepańskiej-Pogodzie przypieczętował zwycięstwo przyjezdnych.

MVP: Valentina Diouf

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:21, 23:25, 18:25, 12:25)

Pałac: Szperlak (6), Cassemiro (8), Majkowska (8), Szczepańska-Pogoda (20), Bałdyga (3), Hage (10), Saad (libero) oraz Mazurek, Bozdewa (4) i Różyńska (1)
ŁKS:  Grajber (8), Pacak (9), Witkowska (20), Diouf (18), Ratzke (5), Jones-Perry (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukouski, Sobiczewska (3), Gajer i Piasecka (2)