Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzysetowe zwycięstwo ŁKS-u

TL: Trzysetowe zwycięstwo ŁKS-u

ŁKS Commercecon Łódź w pierwszym meczu o brązowy medal pokonał Grot Budowlanych Łódź. Podopiecznym trenera Cichego do zwycięstwa wystarczyły trzy sety. ŁKS w kolejnych setach wygrywał do 21, 17 i 25. Statuetkę MVP odebrała Klaudia Alagierska.

Derby Łodzi o brązowy medal obaj trenerzy rozpoczęli w sprawdzonych ustawieniach wyjściowych. Już pierwsza akcja w tym meczu była długa i skończyło ją dopiero pewne uderzenie Valentiny Diouf z prawego skrzydła. Widać było od początku, że obie drużyny kładą duży nacisk na taktykę w polu zagrywki. Okazję w kontrataku zmarnowała Cleger (10:7). Veronica Jones-Perry od początku utrzymywała dobrą skuteczność w ataku. Budowlani zaś walecznie grali w obronie, błąd dotknięcia siatki ŁKS-u i wykorzystany przez Damaske kontratak doprowadził do remisu (13:13). Oba zespoły popełniały dość sporo błędów własnych, a pomyłka w przyjęciu amerykańskiej skrzydłowej i czujność Centki na siatce raz jeszcze doprowadziła do remisu (16:16). Sytuację na boisku po raz kolejny zmieniło pojawienie się Piaseckiej w polu zagrywki. Łódzkie Wiewióry już pewnie zmierzały do zamknięcia seta na swoją korzyść. Uderzenie Diouf i błąd na siatce Budowlanych zakończył więc tą odsłonę (25:21).

Drugiego seta zastępując Martynę Grajber rozpoczęła już Julita Piasecka. Od początku trwała twarda wymiana ciosów, a as serwisowy Diouf dał gospodyniom pierwsze prowadzenie. Od bloku rywalek odbiła się Fedusio (7:4). Seria błędów Piaseckiej spowodowana między innymi właśnie zagrywką przyjmującej Budowlanych doprowadziła do remisu (8:8). W środkowej fazie seta praca na siatce i w polu zagrywki zaczęła przechylać szalę zwycięstwa na stronę ŁKS-u. Po raz kolejny zablokowano Cleger (16:11), a wszystkie skrzydłowe dobrze spisywały się w ataku co tylko powiększało dominację gospodyń. Skuteczne uderzenie z jednej nogi Witkowskiej dało piłkę setową, a uderzenie Valentiny Diouf zakończyło seta (25:17).

Trener Maciej Biernat postanowił postawić wszystko na jedną kartę i trzeciego seta rozpoczął w ustawieniu z trzema przyjmującymi w którym to Paulina Damske pełniła rolę atakującej. As serwisowy Diouf raz jeszcze dał ŁKS-owi prowadzenie (6:4). Pomimo tego Budowlani nie zamierzali się poddawać. Seria w polu zagrywki autorstwa Lisiak pomogła w odrobieniu strat, Alagierska zaatakowała w siatkę, a niesamowicie zaciętą wymianę skończył atak Góreckiej (15:12). Środkowa faza seta była jak przeciąganie liny. Wykorzystany przez Fedusio o kontratak raz jeszcze doprowadził do remisu (22:22). Atak blok aut Diouf dał piłkę meczową gospodyniom, ale od bloku odbiła się Grajber i set decydował się walką na przewagi. Dwa skuteczne bloki ŁKS-u zakończyły mecz (27:25).

MVP: Klaudia Alagierska

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:21, 25:17, 27:25)

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla ŁKS-u

ŁKS: Grajber (2), Witkowska (11), Diouf (19), Ratzke (3), Alagierska (9), Jones-Perry (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (1), Gajer i Piasecka (3)
Budowlani: Lisiak (4), Łazowska (2), Centka (11), Cleger (3), Damaske (7), Fedusio (12), Łysiak (libero) oraz Górecka (7), Pelczarska i Lewandowska