Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Piasecka liderką, komplet punktów zostaje w Łodzi

TL: Piasecka liderką, komplet punktów zostaje w Łodzi

Siatkarki ŁKS-u Commercecon, po niespodziewanej porażce we Wrocławiu, mierzyły się z Jokerem Świecie. Pozytywną wiadomością z pewnością był powrót do meczowego składu atakującej Ivny Colombo. Już początek pierwszego seta pokazał, że ten mecz nie będzie łatwy. Ale dobre zmiany ŁKS-u pozwoliły uniknąć kłopotów i wygrać za trzy punkty.

Małym zaskoczeniem dla kibiców gospodarzy mogła być obecność Pietry Jukoski w wyjściowym składzie. Natychmiast próbowały to wykorzystać przyjezdne i to one zanotowały nieco lepszy początek prowadząc (3:1) po skutecznej kiwce Judyty Gawlak. Problemem była jednak skuteczność w ataku, co wykorzystały od razu siatkarki z Łodzi. Idealnie w kontrataku sprawdzały się Weronika Sobiczewska i Veronica Jones-Perry (15:10). Seria zagrywek Gawlak nieco utrudniła gospodyniom życie. Bardzo dobrą zmianę dała Joanna Sikorska, a chwilę później w polu zagrywki popracowała także Julia Twardowska (17:17). Siatkarki ze Świecia jakby przestraszyły się możliwością wygrania seta, a ŁKS chwilę później wrzucił wyższy bieg i wynik seta na korzyść gospodyń przypieczętował błąd Twardowskiej w przyjęciu (25:20).

Początek drugiej partii upłynął pod znakiem pracy obu zespołów w polu zagrywki. Żadna z drużyn długo nie mogła objąć wyraźnego prowadzenia. Istotny okazał się pojedynczy blok Rachkovskiej na Witkowskiej (14:15). Znakomicie w ataku radziła sobie Maria Luisa Oliveira, a Veronica Jones-Perry miała coraz większe kłopoty w przyjęciu. Blokiem udało się przyjezdnym zatrzymać Pietrę Jukoski (16:20). Bardzo dobrą zmianę dała Julita Piasecka, ale pogoń ŁKS-u okazała się zbyt późna i również tą odsłonę zakończyła akcja w wykonaniu Julii Twardowskiej. To jej atak po bloku wyrównał stan meczu (25:22).

Siatkarki ŁKS-u wyraźnie zirytował wynik drugiego seta. Na boisku w miejscu Sobiczewskiej pozostała Piasecka, a w miejscu Pietry Jukoski została Martyna Grajber. Dużo do powiedzenia w ataku miały łódzkie skrzydłowe, a sytuacja kiedy sędziowie odgwizdali błąd ataku w antenkę Twardowskiej źle wpłynęła na siatkarki Jokera. Piłkę w aut wyrzuciła Raczkowska (17:10). Kolejne błędy nie pomogły odrobić strat i seta zakończył błąd Twardowskiej w przyjęciu (25:14).

Rozpoczęcie czwartej partii było bardzo wyrównane, a znakomicie prezentowała się w ataku Julita Piasecka. Joanna Sikorska rozpoczęła tą odsłonę na pozycji atakującej w zespole gości. Walka długo toczyła się punkt za punkt. Przechodzącą piłkę skończyła Twardowska (14:14). Skuteczność na kontrze utrzymywała Piasecka i siatkarki ŁKS-u znowu wrzuciły wyższy bieg. Trudną piłkę skończyła Piasecka (22:18) komplet punktów przypieczętował skuteczny łódzki blok, od którego odbiła się Maria Luisa (25:19).

MVP: Kamila Witkowska

ŁKS Commercecon Łódź – Joker Świecie 3:1
(25:20, 22:25, 25:14, 25:19)

ŁKS: Jukoski (3), Witkowska (17), Sobiczewska (5), Roberta (5), Alagierska (8), Jones-Perry (19), Maj- Erwardt (libero) oraz Grajber (6), Piasecka (10), Pacak i Gajer
Joker: Gawlak (11), Brzoska (4), Raczkowska (9), Maria Luisa (9), Zaborowska (1), Twardowska (12), Jagła (libero) oraz Nowak (libero), Michalewicz, Sikorska (10) i Skrzypkowska