Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS zgodnie z planem. Radomka bez seta w Łodzi

TL: ŁKS zgodnie z planem. Radomka bez seta w Łodzi

fot. Michał Szymański

Nie było niespodzianki w starciu ŁKS-u Commerrcecon Łódź z MOYA Radomka Lotnisko Radom. Łodzianki wywiązały się z roli faworytek tego spotkania, nie pozwalając ekipie z Radomia na wygraną w chociażby jednej odsłonie, a do tego w żadnym z trzech rozegranych setów przyjezdne nie były w stanie dobrnąć do granicy 20 oczek.

Mecz z Radomką na pozycji przyjmujących otworzył już klasyczny dla ŁKS-u duet Lana Scuka i Zuzanna Górecka. Od początku meczu swój kunszt prezentowała na boisku Roberta Ratzke. Po drugiej stronie siatki zespół z Radomia dobrze pracował w polu zagrywki i autowy atak Góreckiej doprowadził do remisu (5:5). Łódzka przyjmująca szybko naprawiła swój błąd w polu zagrywki i pomogła swojej drużynie w odbudowaniu przewagi. Valentina Diouf uplasowała kontratak w końcowej linii boiska i ŁKS prowadził (11:7). Czujna gra na siatce łódzkiego zespołu tylko pomagała w kontrolowaniu sytuacji na boisku. Siatkarkom Radomki ciężko było znaleźć właściwe rozwiązania na siatce, a po tym jak Martyna Świrad przegrała na siatce z Kamilą Witkowską, prowadzenie gospodyń urosło do (19:15). Kontratak skończony przez Aleksandrę Grykę dał  piłkę setową. Kolejny blok, tym razem na Samarze dopełnił dzieła (25:19).Margarita Stepanenko otworzyła seta na pozycji atakującej po stronie Radomki. Martynę Świrad zmieniła zaś Kornelia Moskwa. To wyraźnie ożywiło zespół i na początku seta trwała wyrównana walka. As serwisowy Natalii Murek dał Radomce prowadzenie (5:4). Zespoły wymieniały się minimalną zaliczką, ale lepsze rozwiązania w kontrataku proponowała Roberta. Zagrywki Zuzanny Góreckiej bardzo ułatwiły pracę siatkarkom ŁKS-u, a po ataku Gryki ze środka to gospodynie prowadziły (11:6). Łódzkie środkowe bardzo dobrze grały blokiem. Zespół do tego dokładał coraz trudniejszą zagrywkę. Kolejny kontratak wykorzystała Lana Scuka (18:8). Radomianki próbowały jeszcze rzucić się w pogoń, głównie dzięki atakom Samary i Bragi. Asa serwisowego dołożyła Justyna Łukasik (22:16). Seta obijając radomski blok zakończyła Anastazja Hryszczuk (25:17).

Trzeciego seta Radomka rozpoczęła w ustawieniu z Pauliną Zaborowską w roli rozgrywającej i duetem Elen Braga, Samara de Almeida na przyjęciu. Margarita Stepanenko była odpowiedzialna za atak. Radomka rozpoczęła trzecią partię znacznie lepiej i po bloku na Diouf prowadziła (3:0). Zaborowska dobrze rozumiała się z Moskwą, ale ponownie to zagrywka dawała gospodyniom przewagę. Zuzanna Górecka raz jeszcze wykorzystała kontratak (9:6). Swoją chwilę na boisku miała także Julita Piasecka. Drogi przez łódzki blok nie była w stanie znaleźć również Stepanenko. To błąd Azerki dał piłkę meczową gospodyniom, a zagrywka w siatkę Pauliny Zaborowskiej zakończyła mecz (25:15).

MVP: Lana Scuka

ŁKS Commercecon Łódź – MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0
(25:19, 25:17, 25:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (10), Witkowska (5), Diouf (17), Górecka (11), Ratzke (3), Scuka (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Dróżdż, Hryszczuk (2) i Piasecka
Radomka: Samara (8), Świrad (1), Bugg (1), Jasek (1), Murek (7), Łukasik (7), Strasz (libero) oraz Moskwa (1), Zaborowska, Braga (5), Stepanenko i Adamek (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę