Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS pokonał Radomkę i przedłużył rywalizację o brąz

TL: ŁKS pokonał Radomkę i przedłużył rywalizację o brąz

E.LECLERC MOYA Radomka Radom nie zdołała we własnej hali przypieczętować zwycięstwa w rywalizacji o trzecie miejsce. W sobotnim pojedynku ŁKS Commercecon Łódź pokazał się z bardzo dobrej strony i wygrał 3:2. Tym samym podopieczne trenera Maska przedłużyły rywalizację. Kolejny mecz we wtorek w Łodzi.

Otwarcie pojedynku należało do ŁKS-u. Nie brakowało przedłużonych wymian, dwa razy z wideoweryfikacją „trafił” trener Masek i po ataku po skosie Katariny Lazović łodzianki prowadziły 6:2, a pierwszą przerwę wykorzystał Riccardo Marchesi. Gospodynie do walki starała się poderwać Bruna Honorio, jednak na prowadzeniu pozostawały przyjezdne (9:11). Mocno atakowała Katarzyna Zaroślińska-Król, dobrze funkcjonowała łódzka gra przez środek (12:15). Radomiankom zdarzało się popełniać błędy. ŁKS skutecznie punktował blokiem (15:20). Do końca warunki na boisku dyktowały siatkarki z Łodzi. Skuteczny atak Zaroślińskiej-Król i blok na Honorio dały ostatnie punkty przyjezdnym.Z nową energią w drugiego seta weszły radomianki, które po ataku Any Bjelicy prowadziły 7:4. Po czasie dla trenera Maska seria gospodyń trwała zakończył ją dopiero błąd zagrywającej Bjelicy (9:5). Ręki w ataku nie wstrzymywała Honorio, ze zmiennym szczęściem punktowała Samara De Almeida (13:9). Z czasem coraz pewniej atakowała Aleksandra Wójcik, a dystans topniał. Po błędzie gospodyń ŁKS załapał kontakt punktowy, a o czas poprosił szkoleniowiec Radomki (14:13). W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszły gospodynie, celne zagrywki posyłała Bruna Honorio (17:13). Łodzianki nie pomagały sobie popełniając błędy. Gdy asa dołożyła Justyna Łukasik, drugi czas wykorzystał trener ŁKS-u (20:15). Końcówka toczyła się pod dyktando zespołu z Radomia. Atak Samary De Almeidy z lewego skrzydła dał serię piłek setowych radomiankom (24:16). Kiwka Honorio zamknęła tę odsłonę.

Efektownie trzeciego seta rozpoczęły przyjezdne, po ataku Any Kalandadze w środek boiska pierwszy czas wykorzystał trener Marchesi (0:4). Seria przy zagrywkach Zaroślińskiej-Król trwała, po jej asie było już 7:0 dla ŁKS-u. Dystans szybko zaczął topnieć. Raz za razem skutecznie atakowała Honorio, a przyjezdne zaczęły popełniać błędy (5:9). Po punktowym bloku Radomki o przerwę poprosił trener Masek (8:11). W kolejnych akcjach do głosu ponownie doszły siatkarki z Łodzi, coraz zdecydowanie atakowała Kalandadze (12:17). Mimo starań Samary De Almeidy i Justyny Łukasik to ŁKS pozostawał na prowadzeniu (16:19). W końcówce uaktywniła się jeszcze Wójcik (17:24). Chociaż radomianki obroniły dwie piłki setowe, po czasie dla trenera ŁKS-u Wójcik postawiła kropkę nad i.

Po skutecznym ataku Bjelicy Radomka prowadziła 4:1 na początku czwartego seta. W kolejnych akcjach gospodynie zaczęły popełniać błędy, uaktywnił się blok ŁKS-u i na tablicy wyników szybko widniał remis (7:7). W kolejnych akcjach trwała walka na styku, nie brakowało emocjonujących akcji. Skutecznie punktowała Justyna Łukasik, po jej asie Radomka odskoczyła na 17:14, a o czas poprosił trener Masek. Dopiero mocny atak Lazović, która chwilę wcześniej zmieniła Kalandadze, dał przejście ŁKS-owi (18:15). Ręki w ataku nie wstrzymywała Samara De Almeida, a po ataku Kornelii Moskwy było już 21:17. Do końca nie brakowało emocji. Pojedynczy blok Łukasik na Zaroślińskiej-Król dał serię piłek setowych gospodyniom (24:18), a drugą z nich udanym atakiem wykorzystała radomska środkowa.

Problemy z odbiorem zagrywek Nadji Ninković sprawiły, że na początku tie-breaka to ŁKS prowadził 5:2, a o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Po dwóch blokach na Honorio atakująca została zmieniona przez Renatę Białą (2:7). Autowa zagrywka Bjelicy dała sygnał do zmiany stron (4:8). Na boisku nie brakowało walki, jednak przewagę utrzymywały łodzianki (6:10). Gdy piłkę na siatce wykorzystała Bjelica, przerwę wykorzystał trener ŁKS-u (8:11). W końcówce gospodynie myliły się w ataku. Przy stanie 10:14 drugi czas poprosił jeszcze szkoleniowiec Radomki. Pierwszą piłkę meczową gospodynie obroniły, jednak w kolejnej akcji w ataku z szóstej strefy piłkę w aut posłała Bjelica.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(20:25, 25:17, 19:25, 25:19, 11:15)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Radomki

Składy zespołów:
Radomka: Bjelica (15), De Almeida (14), Honorio (21), Łukasik (19), Moskwa (7), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Picussa i Biała
ŁKS: Wójcik (13), Lazović (4), Ninković (12), Bongaerts (1), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (21), Saad (libero) oraz Pasznik (1), Wawrzyńczyk  i Kalandadze (12)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w TAURON Lidze

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę