Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS pokonał Radomkę i przedłużył rywalizację o brąz

TL: ŁKS pokonał Radomkę i przedłużył rywalizację o brąz

E.LECLERC MOYA Radomka Radom nie zdołała we własnej hali przypieczętować zwycięstwa w rywalizacji o trzecie miejsce. W sobotnim pojedynku ŁKS Commercecon Łódź pokazał się z bardzo dobrej strony i wygrał 3:2. Tym samym podopieczne trenera Maska przedłużyły rywalizację. Kolejny mecz we wtorek w Łodzi.

Otwarcie pojedynku należało do ŁKS-u. Nie brakowało przedłużonych wymian, dwa razy z wideoweryfikacją „trafił” trener Masek i po ataku po skosie Katariny Lazović łodzianki prowadziły 6:2, a pierwszą przerwę wykorzystał Riccardo Marchesi. Gospodynie do walki starała się poderwać Bruna Honorio, jednak na prowadzeniu pozostawały przyjezdne (9:11). Mocno atakowała Katarzyna Zaroślińska-Król, dobrze funkcjonowała łódzka gra przez środek (12:15). Radomiankom zdarzało się popełniać błędy. ŁKS skutecznie punktował blokiem (15:20). Do końca warunki na boisku dyktowały siatkarki z Łodzi. Skuteczny atak Zaroślińskiej-Król i blok na Honorio dały ostatnie punkty przyjezdnym.

Z nową energią w drugiego seta weszły radomianki, które po ataku Any Bjelicy prowadziły 7:4. Po czasie dla trenera Maska seria gospodyń trwała zakończył ją dopiero błąd zagrywającej Bjelicy (9:5). Ręki w ataku nie wstrzymywała Honorio, ze zmiennym szczęściem punktowała Samara De Almeida (13:9). Z czasem coraz pewniej atakowała Aleksandra Wójcik, a dystans topniał. Po błędzie gospodyń ŁKS załapał kontakt punktowy, a o czas poprosił szkoleniowiec Radomki (14:13). W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszły gospodynie, celne zagrywki posyłała Bruna Honorio (17:13). Łodzianki nie pomagały sobie popełniając błędy. Gdy asa dołożyła Justyna Łukasik, drugi czas wykorzystał trener ŁKS-u (20:15). Końcówka toczyła się pod dyktando zespołu z Radomia. Atak Samary De Almeidy z lewego skrzydła dał serię piłek setowych radomiankom (24:16). Kiwka Honorio zamknęła tę odsłonę.

Efektownie trzeciego seta rozpoczęły przyjezdne, po ataku Any Kalandadze w środek boiska pierwszy czas wykorzystał trener Marchesi (0:4). Seria przy zagrywkach Zaroślińskiej-Król trwała, po jej asie było już 7:0 dla ŁKS-u. Dystans szybko zaczął topnieć. Raz za razem skutecznie atakowała Honorio, a przyjezdne zaczęły popełniać błędy (5:9). Po punktowym bloku Radomki o przerwę poprosił trener Masek (8:11). W kolejnych akcjach do głosu ponownie doszły siatkarki z Łodzi, coraz zdecydowanie atakowała Kalandadze (12:17). Mimo starań Samary De Almeidy i Justyny Łukasik to ŁKS pozostawał na prowadzeniu (16:19). W końcówce uaktywniła się jeszcze Wójcik (17:24). Chociaż radomianki obroniły dwie piłki setowe, po czasie dla trenera ŁKS-u Wójcik postawiła kropkę nad i.

Po skutecznym ataku Bjelicy Radomka prowadziła 4:1 na początku czwartego seta. W kolejnych akcjach gospodynie zaczęły popełniać błędy, uaktywnił się blok ŁKS-u i na tablicy wyników szybko widniał remis (7:7). W kolejnych akcjach trwała walka na styku, nie brakowało emocjonujących akcji. Skutecznie punktowała Justyna Łukasik, po jej asie Radomka odskoczyła na 17:14, a o czas poprosił trener Masek. Dopiero mocny atak Lazović, która chwilę wcześniej zmieniła Kalandadze, dał przejście ŁKS-owi (18:15). Ręki w ataku nie wstrzymywała Samara De Almeida, a po ataku Kornelii Moskwy było już 21:17. Do końca nie brakowało emocji. Pojedynczy blok Łukasik na Zaroślińskiej-Król dał serię piłek setowych gospodyniom (24:18), a drugą z nich udanym atakiem wykorzystała radomska środkowa.

Problemy z odbiorem zagrywek Nadji Ninković sprawiły, że na początku tie-breaka to ŁKS prowadził 5:2, a o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Po dwóch blokach na Honorio atakująca została zmieniona przez Renatę Białą (2:7). Autowa zagrywka Bjelicy dała sygnał do zmiany stron (4:8). Na boisku nie brakowało walki, jednak przewagę utrzymywały łodzianki (6:10). Gdy piłkę na siatce wykorzystała Bjelica, przerwę wykorzystał trener ŁKS-u (8:11). W końcówce gospodynie myliły się w ataku. Przy stanie 10:14 drugi czas poprosił jeszcze szkoleniowiec Radomki. Pierwszą piłkę meczową gospodynie obroniły, jednak w kolejnej akcji w ataku z szóstej strefy piłkę w aut posłała Bjelica.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(20:25, 25:17, 19:25, 25:19, 11:15)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Radomki

Radomka: Bjelica (15), De Almeida (14), Honorio (21), Łukasik (19), Moskwa (7), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Picussa i Biała
ŁKS: Wójcik (13), Lazović (4), Ninković (12), Bongaerts (1), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (21), Saad (libero) oraz Pasznik (1), Wawrzyńczyk  i Kalandadze (12)