Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS pokonał Legionovię na nocnej zmianie

TL: ŁKS pokonał Legionovię na nocnej zmianie

Pojedynek pomiędzy ŁKS-em Commercecon a IŁ Capital Legionovią Legionowo zainaugurował 2. kolejkę TAURON Ligi. Po kolejne trzy punkty sięgnęły zawodniczki z Łodzi, które wygrały bez straty seta. Zaplanowane na godzinę 21:00 spotkanie rozpoczęło się z 20-minutowym opóźnieniem. Wszystko przez transmisję telewizyjną. Przedłużyło się bowiem pokazywane w Polsacie Sport poprzedzające mecz w Łodzi starcie PlusLigi.

Otwarcie spotkania było zacięte. Swoje akcje kończyła Valentina Diouf, po drugiej stronie skutecznie punktowała Aleksandra Dudek (9:10). Gdy celne zagrywki dołożyła Sonia Stefanik, interweniował trener Chiappini (9:12). W kolejnych akcjach gospodynie przejęły inicjatywę. Łódzki blok oraz błąd Aleksandry Dudek sprawiły, że ŁKS doprowadził do wyrównania (12:12). Z czasem na prowadzenie zaczęły wychodzić siatkarki z Łodzi. Przy stanie 15:13 trener Legionovii zdecydował się na podwójną zmianę. Po kontrataku w wykonaniu Julity Piaseckiej przerwę wykorzystał Paweł Kowal (18:15). Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Mimo kolejnej interwencji legionowskiego szkoleniowca, wciąż to siatkarki z Łodzi dyktowały warunki. Po ataku Diouf gospodynie miały kolejne szanse na zakończenie seta (24:19). Legionowianki obroniły dwie piłki setowe, a w ostatniej akcji Magda Kubas posłała zagrywkę w aut (25:21).

W drugiej partii łodzianki poszły za ciosem, po bloku na Aleksandrze Jedut o czas poprosił trener Kowal (6:2). Passę przy zagrywkach Aleksandry Gryki przerwał dopiero błąd zagrywającej (7:2). Swoje ataki kończyły Valentina Diouf i Lana Scuka. Atak z przechodzącej piłki Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak i błąd Jedut skłonił szkoleniowca Legionovii do wykorzystania kolejnej przerwy (12:5). Dopiero w następnej akcji skutecznie zaatakowała Marta Duda. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Przy stanie 16:9 trener Chiappini zdecydował się wprowadzić zmienniczki – Hryszczuk i Gajer. Gdy błąd na siatce popełniła Diana Dąbrowska było już 17:10 dla ŁKS-u. Łodzianki grały konsekwentnie, wyraźny dystans utrzymywał się. Pojedyncze zagrania Aleksandry Dudek na niewiele się zdały. W końcówce skutecznie punktowała Piasecka. Atak Natalii Dróżdż dał serię piłek setowych. W kolejnej akcji Aleksandra Dudek zaatakowała z szóstej strefy bez bloku w aut, kończąc seta.

Od początku trzeciej odsłony Diouf wywierała presję zagrywką. Po bloku na Szymańskiej przerwę wykorzystał szkoleniowiec Legionovii (4:0). Nie wybiło to z rytmu łodzianek, przyjezdne wciąż popełniał błędy. Dopiero skuteczny atak Mai Szymańskiej pozwolił zrobić przejście (7:1). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku odwróciła się – to przyjezdne celnie punktowały, a ŁKS popełniał błędy (9:9). Skuteczny atak i as Gabrieli Dębowskiej sprawiły, że to Legionovia wyszła na prowadzenie 12:11. Gdy przedłużoną akcję skończyła Jedut, interweniował trener Chiappini. Passę legionowianek przerwała dopiero Diouf (12:14). ŁKS szybko, po bloku na Jedut, wyrównał wynik i od tego momentu rozgorzała zacięta walka. Nieznaczna przewaga przechodziła z rąk do rąk. W końcówce skuteczniej atakowały legionowianki, po ataku Szymańskiej było już 23:21 dla przyjezdnych. Ataki Diouf i as Alagierskiej-Szczepaniak sprawiły, że ŁKS miał piłkę meczową (24:23). Jedut pojedynczym blokiem na Diouf doprowadziła do gry na przewagi. Legionowianki nie zdołały jednak przedłużyć meczu. Autowy atak Dudek dał ostatni punkt gospodyniom.

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0
(25:21, 25:15,  26:24)

ŁKS: Gryka (8), Diouf (15), Ratzke (4), Alagierska-Szczepaniak (8), Scuka (9), Piasecka (10), Drabek (libero) oraz Dróżdż (1), Hryszczuk (1) i Gajer
Legionovia: Dębowska (4), Jedut (8), Duda (3), Dąbrowska, Stefanik (5), Dudek (17), Kulig (libero) oraz Mras, Szymańska (6) i Kubas