Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS pewnie pokonał Legionovię

TL: ŁKS pewnie pokonał Legionovię

Nie tak powrót na boiska TAURON Ligi wyobrażały sobie siatkarki DPD Legionovii Legionowo. W Łodzi podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały wyraźnie, w każdej z trzech rozegranych partii dość znacznie ustępując ŁKS-owi Commercecon Łódź. Tym samym gospodyniom udało się przerwać serię porażek po powrocie do gry.

Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, które po mocnym ataku Katariny Lazović z szóstej strefy prowadziły 3:1. Legionowianki szybko doprowadziły jednak do wyrównania i między zespołami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt (6:6). Po błędzie Alicji Grabki i uderzeniu Lazović na lewym skrzydle łodzianki ponownie zbudowały niewielką przewagę (9:7). Sytuacja zmieniała się dynamicznie, techniczne zagranie Julie Oliveiry Souzy dało przyjezdnym prowadzenie, które powiększyły przy zagrywce Jessiki Rivero Marin (14:11). Gospodynie nie poddawały się i odrobiły straty, wykorzystując błędy rywalek (16:16). Gra toczyła się punkt za punkt aż do końcówki, gdy dwie długie akcje zakończyły Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Katarina Lazović (23:21). Seta zakończyła Zaroślińska-Król, która wykorzystała kontrę po mocnej zagrywce Klaudii Alagierskiej (25:21).

Drugą partię otworzyła wyrównana walka i przedłużone wymiany (5:5). Jako pierwsze prowadzenie objęły przyjezdne po akcji Olivii Różański z szóstej strefy i błędzie ŁKS-u (8:6). Po stronie Legionovii zaczął również działać blok, dzięki czemu podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego powiększyły przewagę (10:7). Łodzianki szybko wzięły się za odrabianie strat i po trudnej zagrywce Aleksandry Wójcik było po 11. Ponownie wywiązała się gra punkt za punkt, w obu zespołach siatkarki nie wstrzymywały ręki (15:15). Błędy po stronie Legionovii dały spokojnie grającym gospodyniom prowadzenie (18:15). W końcówce legionowianki coraz częściej myliły się w ataku, natomiast as serwisowy Nadji Ninković oraz skuteczna kontra Lazović zakończyły seta (25:18).

Od błędów trzecią partię rozpoczęły przyjezdne, co wykorzystały łodzianki, obejmując prowadzenie (3:0). Podopieczne trenera Chiappiniego szybko doprowadziły do wyrównania, ale gospodynie odbudowały przewagę przy zagrywce Klaudii Alagierskiej (9:3). Pojedyncze mocne ataki Rivero i Shelly Stafford to było za mało, by legionowianki zdołały odrobić straty (8:14). Po stronie ŁKS-u coraz lepiej grała Lazović, nie myliła się również Zaroślińska-Król (20:14). W końcówce nic już nie było w stanie zagrozić drużynie trenera Giuseppe Cuccariniego, chociaż bardzo dobrze atakowała Stafford, która zanotowała też asa serwisowego. Ostatecznie jednak uderzenie Wójcik z lewego skrzydła zakończyło mecz (25:18).

MVP: Katarina Lazović

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:21, 25:18, 25:18)

ŁKS: Wójcik (8), Lazović (13), Ninković (9), Bongaerts (2), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (20), Strasz (libero)
Legionovia: Tokarska (5), Oliveira Souza (8), Rivero Marin (8), Różański (9), Stafford (10), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Matejko, Dąbrowska i Szczyrba (2)