Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS Commercecon nie dał szans Pałacowi

TL: ŁKS Commercecon nie dał szans Pałacowi

Nie było niespodzianki w rozgrywanym w Łodzi spotkaniu play-off TAURON Ligi pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. Siatkarki ŁKS-u musiały podnieść się po bolesnej porażce w finale Pucharu Polski. Przyjezdne musiały poradzić sobie bez kontuzjowanej środkowej, ponieważ Kinga Różyńska zmagała się z urazem pleców. Od zwycięstwa ćwierćfinałową rywalizację rozpoczęły podopieczne Alessandro Chiappiniego, które w starciu z ekipą znad Brdy nie straciły nawet seta.

Trener Alessandro Chiappini tym razem postawił na duet przyjmujących – Scuka, Piasecka. Łodzianki dobrze otworzyły mecz dzięki agresywnej zagrywce Roberty Ratzke. Zespół z Bydgoszczy miał problem ze znalezieniem właściwych rozwiązań w ataku, za to pewnie na boisku czuła się Diouf i to po jej bloku ŁKS prowadził (6:1). Swoje dokładała w ataku również Piasecka. Seria zagrywek Scuki została przerwana dopiero przez skuteczny atak Lewandowskiej (9:2). Po bloku na Żurowskiej trener Jakub Tęcza poprosił o drugą przerwę. Sygnał do wejścia w mecz dała dobra gra Lewandowskiej. Po kolejnym skutecznym uderzeniu Valentiny Diouf przewaga urosła do (18:8), a chwilę później kolejny błąd popełniła Anne Claire Ter Brugge. Piłkę setową plasując zdobyła Gryka, a chwilę później Żurowska splasowała w aut (25:11).

Agresywniej na początku drugiego seta zagrywała Paulina Bałdyga. Świetnie po drugiej stronie siatki pracowało zaś połączenie Ratzke – Witkowska. Dzięki kolejnemu skutecznemu uderzeniu Lewandowskiej to Pałac prowadził na początku seta (8:6), a na korzyść gospodyń szalę zaczął przechylać blok. Po wykorzystanej przez Lanę Scukę kontrze sprawy wróciły na właściwe dla łodzianek tory. Żurowska odbiła się od bloku (15:11) i to ŁKS przejął pełną kontrolę nad sprawami na parkiecie. Siatkarki z Bydgoszczy nie zamierzały się jednak poddawać. Walczyły w obronie i dokonywały mądrych wyborów w ataku. To jednak było zbyt mało na łódzki blok, a od niego tym razem odbiła się Nowakowska (21:16). Piłkę setową obijając blok zdobyła Anastazja Hryszczuk i to również ona przypieczętowała wynik partii (25:19).

Trzeciego seta w roli atakującej otworzyła Koleta Łyszkiewicz. Na początku partii to Lana Scuka wzięła sprawy w swoje ręce (3:0). Łodzianki dalej kontrolowały sytuację i długą wymianę zakończył blok na Żurowskiej (6:2). Na boisku pojawiła się więc Magdalena Mazurek. Gospodynie dalej obijały dłonie rywalek w bloku, a tym razem piłkę daleko w aut posłała Łyszkiewicz. Od tego momentu ŁKS grał wręcz koncertowo. Asa dołożyła Roberta (15:7). Więcej czasu na parkiecie dostały więc Angelika Gajer i Anastazja Hryszczuk. Blok obiła atakująca (19:11). Swój zespół próbowała jeszcze poderwać do walki Pola Nowakowska. Pogoń okazała się jednak zbyt późna, a mecz zakończyła zagrywka w siatkę Bałdygi (25:18).

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:19, 25:18)

ŁKS: Gryka (10), Witkowska (8), Diouf (18), Ratzke (2), Scuka (6), Piasecka (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż (1), Hryszczuk (5), Gajer, Drabek
Pałac: Bałdyga (2), Lewandowska (8), Żurowska (9), Nowakowska (10), Kobus (6), Ter Brugge (1), Witkowska (libero) oraz Mazurek, Łyszkiewicz (1), Justka (libero)