Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Drugi mecz o brąz także dla ŁKS-u

TL: Drugi mecz o brąz także dla ŁKS-u

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały drugi mecz o brązowy medal TAURON Ligi. Derby Łodzi, pod których szyldem toczy się rywalizacja o najniższy stopień podium ligi, nie przyniosły zbyt wielu emocji. ŁKS wygrał dość pewnie dwie pierwsze odsłony i choć Budowlanym udało się przedłużyć losy spotkania, to czwarta partia także padła łupem podopiecznych Michała Cichego.

Bardzo dobrze weszły w spotkanie Budowlane, które przy zagrywce Moniki Fedusio wypracowały sobie od razu trzypunktową przewagę. Powiększyły ją jeszcze, gdy asa serwisowego dołożyła Ana Cleger (10:6). Siatkarki ŁKS-u nie zamierzały się jednak poddawać i po błędach Pauliny Damaske wynik wskazał na remis. Prowadzenie dała im za to świetna dyspozycja w polu serwisowym Valentiny Diouf (14:13). Nie był to koniec ich zdobyczy punktowych w tym elemencie, gdyż swoje zrobiła w nim także Martyna Grajber. Budowlane musiały więc pograć blokiem, aby wynik ponownie wskazał na remis (17:17). ŁKS odpowiedział jednak tym samym i po nieudanym ataku Fedusio miał już cenne trzy oczka więcej. Skuteczne ataki Klaudii Alagierskiej przybliżyły go więc jeszcze bardziej do wygranej w premierowej odsłonie (22:17). Co prawda Grot zdołał jeszcze złapać kontakt punktowy, ale ostatecznie to siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź triumfowały po skutecznym bloku Diouf (25:22).

Wygrana dobrze wpłynęła na zawodniczki ŁKS-u. Po swoich udanych atakach wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Ich rywalki pograły jednak blokiem i szybko doprowadziły do wyrównania. Przez pewien czas trwała więc gra punkt za punkt, którą przerwała udana kiwka w wykonaniu Diouf (10:7). Do tego doszedł nieudany atak ze środka gospodyń, co pozwoliło ich przeciwniczkom na kolejne zdobycze punktowe przy zagrywce Alagierskiej. Wypracowały sobie dzięki niej aż sześć oczek przewagi (13:7). Nie był to jednak koniec emocji, gdyż asem popisała się Zuzanna Górecka i po ataku Fedusio Budowlane zmniejszyły straty do czterech oczek. Ostatecznie nie zdołały dogonić swoich przeciwniczek i to ponownie ŁKS cieszył się ze zwycięstwa po ataku Grajber (25:21).

Trzecią odsłonę lepiej zaczęły Budowlane, które jako pierwsze wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Podobnie jak w poprzednich partiach ich rywalki zawalczyły i po asie serwisowym Veronici Jones-Perry były już na prowadzeniu. Nie obyło się jednak bez zaciętej gry, którą przerwał dopiero blok na Grajber (19:17). W dodatku, dobry, techniczny atak dołożyła Górecka. To napędziło grę siatkarek Grota w końcówce, co potwierdził jedynie as serwisowy Justyny Kędziory. Za to siatkarki ŁKS-u na sam koniec nie zdołały uniknąć błędu i tym razem musiały pogodzić się z porażką po nieudanym ataku Weroniki Sobiczewskiej (19:25).

Seta numer cztery także lepiej rozpoczęły siatkarki Grota Budowlanych, które po bloku na Diouf wypracowały sobie dwa oczka więcej (4:2). W dodatku, zawodniczka ŁKS-u zanotowała na swoim koncie nieudany atak, przez co strata jej zespołu jeszcze się powiększyła. Musiały więc pograć blokiem, aby ponownie złapać kontakt punktowy (5:6). Za to po ataku ze środka Alagierskiej wynik wskazał na remis. Przez pewien czas trwała więc wyrównana gra, którą przerwały udane akcje w wykonaniu Diouf na dwa oczka więcej dla ŁKS-u (13:11). Skuteczna była także i później, co pozwoliło jej drużynie na powiększenie przewagi. Do tego ŁKS dołożył blok i po ataku Alagierskiej ze środka był już bardzo blisko wygranej w całym meczu (22:15). Jego zawodniczki dopięły swego i triumfowały po autowej zagrywce Grota Budowlanych (17:25).

MVP: Valentina Diouf

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(22:25, 21:25, 25:19, 17:25)

Stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 2:0 dla ŁKS-u Łódź

Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (1), Centka (6), Cleger (18), Fedusio (19), Damaske (3), Łysiak (libero) oraz Kędziora (2), Lewandowska (1) i Górecka (5)
ŁKS: Grajber (9), Witkowska (8), Diouf (27), Ratzke, Alagierska (9), Jones-Perry (16), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (1), Piasecka, Jukoski, Sobiczewska (1) i Gajer