Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres drugim finalistą, ŁKS zagra o brąz

TL: Developres drugim finalistą, ŁKS zagra o brąz

fot. Maciej Goclon - tauronliga.pl

O tym, kto z pary Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź awansuje do finału TAURON ligi, musiało decydować trzecie spotkanie. Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które premierową odsłonę wygrały różnicą trzech oczek. Później jednak Developres poprawił swoją grę w ataku i w pełni zasłużenie triumfował w dwóch kolejnych partiach. Choć wydawało się, że ŁKS jeszcze przedłuży rywalizację, to w decydującym momencie rzeszowianki postawiły jednak „kropkę nad i”, wygrywając 30:28. Tym samym to Developres będzie rywalem Chemika Police w walce o złoto. ŁKS Commercecon Łódź zagra z kolei z Radomką Radom o brąz.Od początku spotkanie było wyrównane (4:4). Gra toczyła się punkt za punkt, ręki w ataku nie wstrzymywała Kiera Van Ryk (8:8). Po błędzie ustawienia ŁKS-u Developres wyszedł na prowadzenie 10:8. Passę gospodyń przerwała zagraniem przez środek Joanna Pacak (11:9), a dwa bloki łodzianek sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). W kolejnych akcjach rzeszowianki odskakiwały na dwa punkty, a ich przeciwniczki szybko odrabiały straty. Po ataku Van Ryk było 17:15, ale nieudane zagrania gospodyń i skuteczny atak Katariny Lazović sprawiły, że to ŁKS prowadził 18:17, a o czas poprosił trener Antiga. Developres w kolejnych akcjach często popełniał błędy, co pozwoliło łodziankom odskoczyć na 21:18. Po kontrataku Ana Kalandadze drugą przerwę wykorzystał rzeszowski szkoleniowiec (19:23). Developres walczył do końca i po bloku na Kalandadze grę przerwał trener ŁKS-u (21:23). W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Klaudia Alagierska a seta zamknęło zagranie łódzkiej atakującej.

Zacięta walka rozpoczęła się na nowo w drugiej odsłonie (4:4). Z czasem zaczęła się napędzać gra Developresu i po bloku na Lazović rzeszowianki prowadziły 10:7. ŁKS walczył, by zniwelować dystans. Nie brakowało ciekawych, przedłużonych wymian. Gdy jedną z nich atakiem przez środek skończyła Pacak, przyjezdne złapały kontakt punktowy (14:13) a autowy atak Van Ryk dał remis (15:15). Rzeszowianki do walki ponownie poderwała Jelena Blagojević. Gdy długą akcję skończył blok na Lazović, o czas poprosił trener Mašek (18:15). W dwóch kolejnych wymianach Lazović atakowała już skutecznie. ŁKS nie zdołał pójść za ciosem, po chwili ponownie rzeszowianki odskoczyły na trzy punkty, a drugą przerwę wykorzystał łódzki szkoleniowiec (20:17). W kolejnych akcjach obserwować można było serię efektownych obron. Do końca to gospodynie atakowały skuteczniej a kropkę nad i w tej odsłonie postawiła zagrywką Anna Stencel.

W trzecim secie Developres kontynuował zdecydowaną grę, po kolejnych błędach ŁKS-u rzeszowianki zbudowały czteropunktową przewagę (6:2). Po czasie dla trenera Maška skutecznie zaatakowała Alagierska, doprowadzając do przejścia (6:3). Udane zagrania Aleksandry Wójcik i Lazović oraz błąd gospodyń sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis, a przerwę wykorzystał Stephane Antiga. (9:9). Developres szybko ponownie doszedł do głosu i po asie Magdaleny Grabki¸ która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku, ponownie prowadził czterema punktami (14:10). Zespół z Rzeszowa po raz kolejny nie zdołał utrzymać tej przewagi. Gdy blok zatrzymał Fidon-Lebleu, drugi czas wykorzystał trener Antiga (14:13). ŁKS-owi nie udało się jednak kontynuować skutecznej gry i przy zagrywkach Van Ryk gospodynie wyszły na prowadzenie 17:13 a grę przerwał szkoleniowiec przyjezdnych. Po przerwie rzeszowianki dołożyły punktowy blok. Niemoc łódzkiego zespołu przerwała Kalandadze. Coraz pewniej punktowała Juliette Fidon-Lebleu (19:14). Końcówka toczyła się po myśli Rzeszowianek. Skuteczny kontratak Blagojević dał serię piłek setowych Developresowi, a autowy atak Wójcik zamknął seta.

ŁKS z nową energią wszedł w czwartą odsłonę. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, co odbijało się na ich skuteczności w ataku (5:8). Z akcji na akcję dystans zmniejszał się i po błędzie Zaroślińskiej-Król na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Z czasem inicjatywę zaczęły przejmować gospodynie. Blok na Kalandadze skłonił trenera Maška do poproszenia o czas (14:12). Kalandadze wciąż miała problem ze skończeniem ataku. Passę Developresu zakończył dopiero błąd w polu zagrywki Grabki (16:13). Tym razem serię zaliczyły łodzianki. Po kontrataku Lazović ŁKS złapał kontakt punktowy (16:15) a po asie Kalandadze przyjezdne prowadziły 16:17. W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał rzeszowski trener. W dalszej fazie seta skutecznie atakowała Stencel (19:18). Końcówka toczyła się punkt za punkt. Akcje były długie i pełne ofiarnych obron (22:22). Autowe przebicie rzeszowianek dało piłki setowe ŁKS-owi (22:24). Pierwszą po ciekawej wymianie obroniła atakiem Fidon-Lebleu a po przerwie dla trenera Maška ta przyjmująca skończyła przechodzącą piłkę (24:24). Serię rzeszowianek przerwała dopiero broniąc piłkę meczową Katarzyna Zaroślińska-Król (25:25). Obie drużyny miały swoje szanse, nie brakowało emocji. Ostatecznie ze zwycięstwa po ataku Blagojević cieszyły się rzeszowianki.

MVP: Kiera Van Ryk

KS Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:1
(22:25, 25:20, 25:17, 30:28)

Składy zespołów:
Developres: Van Ryk (29), Stencel (16), Blagojević (11), Fidon-Lebleu (10), Efimienko-Młotkowska (4), Krajewska, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Grabka (1), Rasińska (1), Kaczmar
ŁKS: Lazović (20), Kalandadze (17), Pacak (8), Alagierska (7), Wójcik (5), Bongaerts (4), Strasz (libero) oraz Saad (libero), Zaroślińska-Król (7), Ninković

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę