Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Czwarta wygrana ŁKS-u bez straty seta

TL: Czwarta wygrana ŁKS-u bez straty seta

W ramach 4. kolejki łódzki klub ŁKS Commercecon Łódź podjął drużynę OnlyBio Pałac Bydgoszcz. W dwóch pierwszych setach łodzianki pokazały dominację nad swoimi przeciwniczkami. Podopieczne Chiappiniego grały bardzo dobrze, szybko wypracowały przewagę punktową, którą powiększały z każdą akcją i ostatecznie wygrywały z ponad dziesięciopunktową różnicą. W trzeciej partii do walki wróciły bydgoszczanki, jednak po wyrównanym początku odsłony siatkarki ŁKS-u ponownie wysunęły się na prowadzenie i wygrały cały mecz 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Przełamanie nie nastąpiło nawet po skutecznym bloku przyjezdnych na oczko więcej dla Pałacu Bydgoszcz (8:7). Dopiero czujna gra na siatce Zuzanny Góreckiej i autowy atak Kingi Szűcs pozwolił gospodyniom wyjść na wyższe prowadzenie (11:8). Szczególnie, że pomyłki nie zdołała także uniknąć Monika Gałkowska. Po błędzie Eweliny Żurowskiej ŁKS był już więc w bardzo dobrej sytuacji do wygrania premierowej odsłony (18:11). W dodatku, asa w końcówce dołożyła Valentina Diouf. To więc łodzianki triumfowały w całym secie, o czym przesądził ich skuteczny blok (25:14).

Druga odsłona zaczęła się od nieporozumienia w drużynie z Bydgoszczy. Po swoich skutecznych blokach łodzianki miały więc już o cztery oczka więcej (5:1). Nie uniknęły jednak błędu i po ataku Gałkowskiej dystans szybko się zmniejszył. Nie na długo, gdyż zaraz asem popisała się Klaudia Alagierska-Szczepaniak (8:5). Do tego doszła czujna gra na siatce gospodyń, która zapewniła im bezpieczną sytuację w okolicach połowy tej partii (13:7). Kontynuowały ją dalej, co skutkowało kolejnymi zdobyczami punktowymi. Od tej pory obyło się już bez żadnych niespodzianek i to zawodniczki ŁKS-u cieszyły się z wygranej w kolejnej odsłonie po ataku Anastazji Hryshchuk (25:13).

W trzecią partię lepiej weszły przyjezdne. Pomogły im w tym dobre zagrywki Gałkowskiej na trzy oczka więcej dla Pałacu (6:3). Sytuacja szybko się odwróciła, gdy łodzianki popracowały w kontrataku. Od tej pory wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero błąd Gałkowskiej sprawił, że to ŁKS miał cenne dwa oczka więcej (15:13). Szczególnie, że zaraz gospodynie dołożyły swój skuteczny blok. W ataku świetnie spisywała się też Julita Piasecka, która przyczyniła się do powiększenia przewagi zespołu z Łodzi (20:16). Co prawda przyjezdne jeszcze powalczyły w końcówce, ale ostatecznie to ŁKS zwyciężył w całym spotkaniu, a „kropkę nad i” postawił pojedynczy blok Alagierskiej-Szczepaniak (25:20).

MVP: Aleksandra  Gryka

ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:14, 25:13, 25:20)

ŁKS: Gryka (14), Alagierska-Szczepaniak (12), Górecka (11), Piasecka (8), Diouf (5), Ratzke (3), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk (3), Scuka (1), Dróżdż, Drabek (libero) i Krawczyk
Pałac: Gałkowska (13), Lewandowska (6), Zurowska (6), Różyńska (6), Szucs (3), Bałdyga (1), Witkowska (libero) oraz Kobus, Mazurek i Justka (libero)