Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlane nie odwróciły losów rywalizacji. Brąz dla ŁKS-u

TL: Budowlane nie odwróciły losów rywalizacji. Brąz dla ŁKS-u

Tylko trzech meczów potrzebowały siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, aby sięgnąć po brązowy medal TAURON Ligi. W trzecim spotkaniu podopieczne Michała Cichego ponownie pokonały Grota Budowlanych Łódź, oddając rywalkom zza miedzy jedynie trzecią odsłonę. Tym samym ŁKS po raz trzeci z rzędu stanął na trzecim stopniu ligowego podium.

Trzecią odsłonę rywalizacji o brąz trener Maciej Biernat postanowił rozpocząć z drobną zmianą w wyjściowym składzie. Paulinę Damaskę zastąpiła Zuzanna Górecka. Od razu zaprocentowało to dobrym otwarciem jej drużyny (3:0). Radość nie trwała jednak długo, bo błędy własne, spokój w grze ŁKS-u i pewne uderzenie po skosie Valentiny Diouf szybko doprowadziły do remisu (4:4). Gra dalej falowała, a dobra presja z pola zagrywki wywarta na Veronice Jones-Perry dała dużo okazji do wykorzystania kolejnych kontrataków. Znakomicie w obronie ustawiała się Maj-Erwardt, ale to nie przekładało się na skuteczny atak ŁKS-u. Do zmniejszenia strat wystarczyła zaś gra na siatce. Skuteczny blok Diouf na Cleger, a potem wykorzystany przez Jones-Perry kontratak doprowadził do remisu raz jeszcze (12:12). Amerykańska przyjmująca wzięła sprawy w swoje ręce w polu zagrywki. Pomimo szans po kolejnym asie gospodynie meczu prowadziły już (17:12). Serię Amerykanki przerwało dopiero uderzenie po skosie Góreckiej (13:19). Budowlani musieli się ratować pomocą Damaske w przyjęciu. Młoda przyjmująca chwilę wcześniej zmieniła Cleger. Pomimo wysiłków Moniki Fedusio blok na Cleger dał piłkę setową, a kropkę nad i postawił as serwisowy Martyny Grajber (25:18).

Drugi set miał wyrównany początek, ale zagrywki Diouf i spore problemy Budowlanych w ataku zaczęły przechylać szalę na stronę ŁKS-u. Jones-Perry wybiła kontrę blok-aut (10:6). Damaske tym razem zmieniła Górecką. To jednak pomogło niewiele, bo po asie Klaudii Alagierskiej było 15:11 i to ŁKS kontrolował sytuację na boisku. Przez blok gospodyń coraz ciężej było się przebić również Fedusio. Set zakończył się kolejnym asem serwisowym Alagierskiej (25:18).

Trzeciego seta w miejscu Weroniki Centki rozpoczęła Anna Lewandowska, a na pozycji przyjmującej pozostała Paulina Damaske. Fedusio robiła w ataku co mogła, a do remisu doprowadził autowy atak Alagierskiej (5:5). Pomimo chwili rozproszenia to ŁKS kontrolował przebieg meczu pewnie zmierzając po brązowy medal. Gra w obronie po stronie Budowlanych mogła imponować, a Damaske kończąca kontrataki próbowała jeszcze dać swojej drużynie trochę energii (14:17). Skuteczny kontratak Fedusio doprowadził do remisu i zaciętej końcówki, a praca Lewandowskiej w polu zagrywki dała jeszcze nadzieję na przedłużenie meczu. Piłkę setową dał kontratak Pauliny Damaske (24:21) i to również ona przedłużyła rywalizację (25:23).

Zagrywka Veroniki Jones-Perry dalej sprawiała Budowlanym problemy (3:1), ale coraz widoczniejsza w ataku stawała się Cleger. Chwilę później w polu zagrywki stanęła Roberta Ratzke, a serię brazylijskiej rozgrywającej skończył dopiero blok Lewandowskiej (8:11). Bardzo pewnie w ataku czuła się Diouf, a dwa skuteczne bloki na Fedusio dały ŁKS-owi powód do świętowania (25:18).

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:1
(25:18, 25:18, 23:25, 25:18)

Stan rywalizacji: 3-0 dla ŁKS Łódź

ŁKS: Grajber (5), Witkowska (8), Diouf (25), Ratzke (3), Alagierska (17), Jones-Perry (18), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski i Pacak
Budowlani: Lisiak (2), Łazowska (4), Górecka (2), Centka (2), Cleger (18), Fedusio (20), Łysiak (libero) raz Lewandowska (4), Damaske (11) i Kędziora