Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stephane Antiga: Nowe zawodniczki są gotowe do pracy

Stephane Antiga: Nowe zawodniczki są gotowe do pracy

fot. Michał Szymański

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu TAURON Ligi. Na otwartym treningu nie zabrakło kibiców. – Nasz okres przygotowawczy będzie trwał 9 tygodni. Pierwszy tydzień bez skakania, to zaczniemy dopiero od kolejnego tygodnia. Ciężko również pracujemy na siłowni i sporo biegamy, więc prawdopodobnie nasze dziewczyny będą zmęczone – przyznał w rozmowie z klubową telewizją szkoleniowiec rzeszowianek Stephane Antiga. 

Jeszcze nie w pełnym składzie, ale rzeszowianki już rozpoczęły treningi przed nowym sezonem TAURON Ligi. Wicemistrzynie Polski miały okazję pokazać się także swoim fanom. –  Na treningu otwartym było sporo kibiców. To był nasz pierwszy trening, więc było spokojnie, z dużą ilością techniki. Fajnie znowu widzieć w hali naszych kibiców – nie ukrywał swojego zadowolenia z obecności w hali kibiców.To dopiero początek przygotowań do nowego sezonu, a w sumie będą one trwać niewiele ponad dwa miesiące. – Nasz okres przygotowawczy będzie trwał 9 tygodni. Pierwszy tydzień bez skakania, to zaczniemy dopiero od kolejnego tygodnia. Ciężko również pracujemy na siłowni i sporo biegamy, więc prawdopodobnie nasze dziewczyny będą zmęczone – przyznał Stephane Antiga, który nie ma na razie do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. – Mamy tylko 10 zawodniczek, ale to dobrze, bo to znaczy, że te, które są na zgrupowaniach kadr narodowych wygrały rywalizację, będą grały ważne mecze, pod presją i dla mnie, a także dla naszego klubu to bardzo dobre. 

Jednym z ostatnich etapów przygotowań do TAURON Ligi będą mecze kontrolne. – Na razie mamy zaplanowane 7 sparingów. To niezbyt dużo, w poprzednich latach graliśmy trochę więcej tych meczów kontrolnych. Pierwszy sparing w 6. tygodniu przygotowań i zapraszam kibiców do obecności na sparingach, które odbędą się w naszej hali – zapraszał francuski szkoleniowiec.

Stephane Antiga jest zadowolony również z pracy, którą do tej pory wykonały jego siatkarki. – Nasze nowe zawodniczki są bardzo ciekawe, są młode i mają ogromny potencjał. Mogę powiedzieć, że są gotowe do pracy, bo już od pewnego czasu mają plan na siłownię i widać po nich, że go realizowały. Już teraz możemy więc trenować dobrze, ryzyko kontuzji nie jest tak wysokie i na boisku widać jakość. Na razie trenowaliśmy tylko trzy dni, ale jest dobrze – mówił z zadowoleniem Stephane Antiga.

źródło: Developres Rzeszów - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę