Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stephane Antiga: Mamy jeszcze trochę problemów

Stephane Antiga: Mamy jeszcze trochę problemów

fot. Michał Szymański

– Od początku sezonu myślałem o tym, że Kiera Van Ryk może zagrać na przyjęciu – mówi Stephane Antiga, trener Developresu SkyRes Rzeszów. Jego zespół wygraną we Wrocławiu z #Volley’em przypieczętował zwycięstwo w rundzie zasadniczej TAURON Ligi. – Cieszymy się z pierwszego miejsca, bo to dla nas dużo znaczy, jest to też duża rzecz dla całego naszego klubu – dodaje francuski szkoleniowiec.

Rzeszowianki w poniedziałek pokonały na wyjeździe zespół z Wrocławia 3:2, ale wygrana z dziesiątą w tabeli drużyną, tak jak wcześniej z dziewiątym Pałacem Bydgoszcz, przyszła z dużym trudem. Okazuje się, że nie było to przypadkowe. Developres miał bowiem spore problemy kadrowe przed tymi meczami, o czym jednak sztab szkoleniowy nie chciał mówić wcześniej. Do Bydgoszczy z zespołem nie pojechały m.in. kontuzjowane Anna Kaczmar i Juliette Fidon-Lebleu, we Wrocławiu zabrakło z kolei Alexandry Lazić, która nabawiła się urazu kolana w meczu z Pałacem. Z kłopotami zdrowotnymi w tygodniu meczowym borykały się też Aleksandra Krzos i Zuzanna Efimienko-Młotkowska.– Mecz z Wrocławiem nie był dla nas zbyt udany, ale mamy jeszcze trochę problemów, próbowaliśmy też nowej konfiguracji – mówi francuski szkoleniowiec Developresu. – Nie byliśmy w tym meczu regularni, ale fajnie, że od drugiego seta Ola Rasińska grała bardzo dobrze. Kiera Van Ryk zaczęła dobrze, ale potem była już bardzo zmęczona i już zdecydowanie mniej skuteczna, grała jednak na innej pozycji, miała więcej zadań do wykonania. Juliette nie trenowała cały tydzień, bo miała problemy z plecami, zaczęła dopiero w dniu meczu we Wrocławiu. Ania Kaczmar również jeszcze nie czuje się dobrze, Zuza i Ola Krzos miały problemy z barkiem, tak naprawdę to nie trenowało w ostatnich dniach pół drużyny. Zobaczymy, jak będzie wyglądać to teraz. Nie są to poważne kontuzje, więc mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie dużo lepiej – dodaje Stephane Antiga.

Wobec problemów dwójki przyjmujących, w wyjściowym składzie Developresu na mecz we Wrocławiu pojawiły się dwie atakujące – Aleksandra Rasińska i Kiera Van Ryk. Kanadyjka w swojej reprezentacji często grała na przyjęciu i Antiga postanowił to wykorzystać. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdziło kilka dni wcześniej w Bydgoszczy, kiedy z powodu kontuzji boisko musiała opuścić Alexandra Lazić. Developres przegrywał wówczas z Pałacem 0:2, a gdy na parkiet weszły Van Ryk i Rasińska, losy meczu odwróciły się. – Można powiedzieć, że od początku sezonu miałem świadomość tego, że w razie konieczności mogę ustawić Kierę na przyjęciu. Dlatego pracowała nad tym elementem, może nie codziennie, ale raz lub dwa w tygodniu – mówi Antiga. – Kiedy mamy je obie na boisku, to nasza drużyna jest bardzo fizyczna. Kiera od początku meczu bardzo dobrze przyjmowała i atakowała. Potem było trochę gorzej, ale w tej konfiguracji wygraliśmy w tych dwóch meczach sześć setów, a przegraliśmy tylko dwa.

Do końca sezonu zasadniczego pozostała jedna kolejka, Developres zagra w niej z Chemikiem Police. Dla Rysic wynik tego spotkania nie ma większego znaczenia, bo rywal i tak nie wyprzedzi ich w tabeli. – Mimo to chciałbym, żebyśmy wygrali z Chemikiem. Dwa razy byliśmy blisko pokonania tej drużyny i dwa razy się nie udało. Ta wygrana jest potrzebna z punktu widzenia mentalnego. Chciałbym, żeby nasz zespół wygrał w swojej hali, z mocnym przeciwnikiem, żeby jeszcze się bardziej wzmocnić mentalnie przed play-off. Najważniejsze będzie jednak to, co potem. Zagramy z Kaliszem lub Legionovią, jedni i drudzy są w stanie dobrze grać, ale najważniejsze to, co my zagramy – mówi Antiga.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę