Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stal Nysa nowym plusligowcem

Stal Nysa nowym plusligowcem

fot. 1liga.pls.pl

Po minionym sezonie szeregi PlusLigi opuściła ekipa BKS Visły Bydgoszcz. Oficjalnie poznaliśmy właśnie drużynę, która ją zastąpi. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje i w sezonie 2020/2021 beniaminkiem PlusLigi będzie Stal Nysa.

Przypomnijmy, że Stal Nysa po raz ostatni rywalizowała w PlusLidze w sezonie 2004/2005. Całe siatkarskie środowisko tego miasta czekało na ten dzień aż 15 lat.

Cieszę się, że mamy PlusLigę, to w głównej mierze zasługa drużyny i sztabu szkoleniowego, my jako klub wsparliśmy ich od strony organizacyjnej – mówi Marek Majka, prezes Stali Nysa. – W tej chwili staram się studzić nasze oczekiwania, w nowym sezonie najpierw będziemy walczyć o pozostanie w elicie, a jeśli wyjdzie coś więcej, to będzie nasz sukces – dodaje.

Przypomnijmy, że beniaminek PlusLigi swe mecze będzie rozgrywał w Hali Nysa, mogącej pomieścić 2500 widzów. – Pamiętam jeszcze czasy, gdy grało się nyskim kotle – wspomina Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Jeśli teraz choć w połowie uda się przenieść do nowej hali tamten doping, to będziemy mieli w PlusLidze bardzo żywiołową publiczność.

Już pierwsze informacje płynące z klubu mogą napawać optymizmem. Zainteresowanie karnetami na nowy sezon jest ogromne. Wydaje się, że od pierwszej kolejki sezonu 2020/2021 Hala Nysa wypełni się do ostatniego miejsca.

Nysa długo czekała na ten dzień, cieszę się że wraca do PlusLigi, bo w tym mieście są przecież ogromne tradycje i klimat do siatkówki – dodaje Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved