Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sobieski Żagań niemal w komplecie

Sobieski Żagań niemal w komplecie

Drugoligowy Sobieski Żagań niemal skompletował już skład na nowy sezon. Zajdą w nim zmiany także na ławce trenerskiej, a celem zespołu będzie przede wszystkim spokojne utrzymanie się na drugoligowym froncie.

W międzysezonowej przerwie do kilku zmian doszło w zespole Sobieskiego Żagań. Główna dotyczy ławki trenerskiej, na której Krzysztofa Dobka zastąpił Artur Wróblewski. Nie obyło się jednak także bez zmian w składzie drużyny, z której odeszło kilku zawodników. Wśród nich młody i utalentowany środkowy Aleks Kłysz, który przeniósł się do Olimpii Sulęcin.Wprawdzie w Żaganiu zostali między innymi: Bartosz Odwarzny (libero), Kacper Gajowczyk (atakujący), Alan Golc, Hubert Mańko i Maciej Kleinschmidt (przyjmujący). Ale żagańscy działacze musieli szukać zastępstwa dla zawodników, którzy odeszli z klubu. Postawili między innymi na Sebastiana Strzałkowskiego, który gra na pozycji atakującego, a miniony sezon spędził w Volley’u Gubin. Z tego samego klubu do Żagania przeniósł się także Rafał Bareła. Z kolei na środku w Sobieskim zagra Kacper Szala, który występował ostatnio w Orle Międzyrzecz. Pod skrzydłami trenera Wróblewskiego znalazł się również rozgrywający, Jakub Niechajewicz, który do Żagania trafił z Cuprum Lubin, natomiast Karol Jurkowski do Sobieskiego przeszedł z MKS-u Andrychów.

W Żaganiu szukają jeszcze jednego środkowego. – Kadra jest praktycznie zamknięta. Szukamy jeszcze jednego środkowego. Nie chciałbym na razie nic deklarować.  Artur Chaberski z trenerem Wróblewskim prowadzą rozmowy w tej kwestii. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni powinniśmy zamknąć ten temat – stwierdził dyrektor żagańskiego klubu Mateusz Talkowski.  

Drugoligowi siatkarze Sobieskiego do treningów wrócą w połowie sierpnia. – Powoli będziemy szykować się do sezonu. Pierwsze treningi zaczniemy 16 sierpnia. Pojedziemy na obóz do Świnoujścia. Po powrocie z niego będziemy trenowali w Żaganiu. W połowie września chcemy zorganizować towarzyski turniej, na który chcemy zaprosić trzy zespoły. Wtedy zobaczymy, na czym stoimy – powiedział trener Artur Wróblewski.    

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę